reklama

Zátopková leží na JIP, zlomila si nohu v krčku

Dana Zátopková na rozloučení s Věrou Čáslavskou Dana Zátopková na rozloučení s Věrou Čáslavskou autor: ČTK
Oznámila to Dukla Praha na svém facebookovém profilu a Radiožurnálu to potvrdil Karel Engel, blízký přítel Zátopkové.

Praha - Olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková je po operaci zlomené nohy v krčku v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Legendární atletka, která před dvěma týdny oslavila 94. narozeniny, si zranění přivodila v noci na pátek a zákrok podstoupila v sobotu ráno. Oznámila to Dukla Praha na svém facebookovém profilu a Radiožurnálu to potvrdil Karel Engel, blízký přítel Zátopkové.

Foto: Velké srdce, ale i veselé vzpomínky. Tak se Česko rozloučilo s Věrou Čáslavskou Foto: Velké srdce, ale i veselé vzpomínky. Tak se Česko rozloučilo s Věrou Čáslavskou Prohlédněte zde

"V noci ze čtvrtka na pátek doma upadla a zlomila si krček, tak jsem ji v pátek nechal odvézt sanitkou do Ústřední vojenské nemocnice. V sobotu ráno ji operovali," řekl Radiožurnálu Engel na adresu bývalé světové rekordmanky. "Na svůj věk tu operaci zvládla dobře, i doktoři ji zvládli dobře. Teď je na jednotce intenzivní péče," uvedl.

Zranění Zátopkovou potkalo necelé dva týdny po narozeninách. Stejně jako její manžel, legendární běžec Emil Zátopek, se narodila 19. září 1922. Naposledy se na veřejnosti objevila při nedávném rozloučení se zesnulou gymnastkou Věrou Čáslavskou v Národním divadle.

Legendární atletka Dana Zátopková, která oslavila 19. září 94. narozeniny, si v pátek zlomila nohu v krčku a musela tak podstoupit v ÚVN v Praze operaci. Přejeme bezproblémovou rehabilitaci.

Zveřejnil(a) ASC Dukla dne 02. Říjen 2016
reklama