reklama

Australané drtí ve čtvrtfinále Davisova poháru Američany. Kyrgios přestřílel Isnera

Nick Kyrgios Nick Kyrgios autor: Reuters
Překvapivým výsledkem po prvním dnu začala čtvrtfinálová série Davis Cupu mezi Austrálií a Spojenými státy. Domácí vedou 2:0 a jsou krok od postupu. O dva body vedou také další domácí týmy z Francie, Srbska a Belgie.

Brisbane - Tenisté Austrálie vedou po úvodním dnu ve čtvrtfinále Davisova poháru nad týmem USA překvapivě 2:0. O první bod domácího týmu se postaral Jordan Thompson, který zaskočil jedničku Američanů Jacka Socka. Druhý bod pak přidal podle očekávání Nick Kyrgios, který porazil Johna Isnera. Vedení 2:0 se ujaly i ostatní domácí týmy Francie, Belgie i Srbska.

Djokovič v krizi? Drží směšné diety, věří v božské světlo a málo trénuje, tvrdí jeho bývalý kouč Djokovič v krizi? Drží směšné diety, věří v božské světlo a málo trénuje, tvrdí jeho bývalý kouč Čtěte zde

Dvaadvacetiletý Thompson, kterému patří v žebříčku ATP 79. místo a je nejhůře postaveným hráčem pro dvouhru z obou týmů, zdolal při svém teprve druhém startu v Davisově poháru světovou patnáctku po tříhodinovém boji 6:3, 3:6, 7:6 a 6:4.

Navázal tak na vydařený debut v únorovém 1. kole, kdy získal pro Austrálii dva body po výhrách nad Jiřím Veselým a Janem Šátralem.

Kyrgios pak v duelu dvou skvěle servírujících hráčů přetlačil Isnera za dvě a půl hodiny 7:5, 7:6, 7:6. Australan si v utkání připsal 22 es, soupeř zaznamenal 15 nechytatelných podání.

Djokovič neztratil ani set

Austrálii tak dělí jediné vítězství od postupu do semifinále, kde by ji čekal lepší z duelu Belgie a Itálie. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Francie - Británie a Srbsko - Španělsko.

Belgičany poslal v Charleroi do vedení Steve Darcis, který ve čtyřech setech zdolal Itala Paola Lorenziho. Jeho krajanovi Davidu Goffinovi stačily proti Andreasi Seppimi pouze tři sady. Ani set neztratili v Rouenu domácí Lucas Pouille s Jérémym Chardym, kteří proti Britům naplno využili absence světové jedničky Andyho Murrayho.

Obdobně si v duelu se Španělskem v Bělehradě vedli i Srbové Viktor Troicki s Novakem Djokovičem, který se na kurty vrátil po několikatýdenní pauze zaviněné bolavým loktem. "Dnes jsem opravdu spokojený se svým servisem, získal jsem díky němu hodně fiftýnů. Celkově mě těší, že mohu hrát za svou zemi a že jsem získal první bod," řekl světový hráč číslo dvě Djokovič.

Večírky, tréninky, relax. Šarapovová ochutnala alkohol, ale hlavně tvrdě maká na návratu Večírky, tréninky, relax. Šarapovová ochutnala alkohol, ale hlavně tvrdě maká na návratu Prohlédněte zde

Čtvrtfinále tenisového Davisova poháru:

Brisbane: Austrálie - USA 2:0 po prvním dnu

Thompson - Sock 6:3, 3:6, 7:6 (7:4), 6:4, Kyrgios - Isner 7:5, 7:6 (7:5), 7:6 (7:5).

Rouen: Francie - Británie 2:0 po prvním dnu

Pouille - Edmund 7:5, 7:6 (8:6), 6:3, Chardy - Evans 6:2, 6:3, 6:3.

Bělehrad: Srbsko - Španělsko 2:0 po prvním dnu

Djokovič - Ramos 6:3, 6:4, 6:2, Troicki - Carreňo 6:3, 6:4, 6:3.

Charleroi: Belgie - Itálie 2:0

Darcis - Lorenzi 6:7 (3:7), 6:1, 6:1, 7:6 (7:4), Goffin - Seppi 6:4, 6:3, 6:3.

 

reklama