Australian Open: Štěpánek jde dál, Benešová končí

22. 1. 2009 7:55
Štěpánek je tak už ve třetím kole
Radek Štěpánek postoupil již do třetího kola Australian Open.
Radek Štěpánek postoupil již do třetího kola Australian Open. | Foto: Reuters

Melbourne - Radek Štěpánek se jako třetí český tenista probojoval do třetího kola Australian Open. Dvaadvacátý nasazený hráč dnes zdolal Němce Michaela Berrera a napodobil úspěch Tomáše Berdycha a Lucie Šafářové, kteří si postup zajistili ve středu.

Ze hry venku je naopak Iveta Benešová, která dnes prohrála ve druhém kole se čtvrtou nasazenou Jelenou Dementěvovou.

Třicetiletý Štěpánek porazil o dva roky mladšího soupeře, který je ve světovém žebříčku o 111 míst za ním, ve čtyřech setech. Úvodní dvě sady získal karvinský rodák hladce 6:3 a 6:2, pak se ale hra vyrovnala a Němec v tie-breaku snížil. Těsné skóre bylo i ve čtvrtém setu, který nakonec Štěpánek vyhrál 7:5.

Berdych se Šafářovou postupují. Nalbandian neuspěl

Účastí ve třetím kole vyrovnal český daviscupový reprezentant své maximum na prvním grandslamu roku. V boji o postup do osmifinále se Štěpánek, který zahájil sezonu triumfem na turnaji v Brisbane, utká s turnajovou čtrnáctkou Fernandem Verdascem ze Španělska.

Česká jednička Benešová, která v minulém týdnu postoupila do finále turnaje v Hobartu, podlehla ruské favoritce po setech 4:6 a 1:6. Dementěvová, která bojuje o svůj první grandslamový titul, se sice dopustila 23 nevynucených chyb a pěti dvojchyb, přesto Benešovou ve čtvrtém vzájemném zápase za 72 minut porazila. České tenistce se tak nepovedlo vyrovnat svůj nejlepší výsledek na melbournském grandslamu, kterým je účast ve třetím kole z roku 2006.