reklama

Austrálií otřásá obří skandál. Kriketisté brousili míček smirkovým papírem, aby získali výhodu

Cameron Bancroft Cameron Bancroft autor: ČTK
Tři australští reprezentanti v kriketu dostali několikaměsíční zákaz startu kvůli skandálu s broušením povrchu míčku během turné v Jihoafrické republice.

Johannesburg - Aféra vyvolala v zemi obrovské pozdvižení nejen mezi fanoušky, ale i sponzory a politiky. Australský premiér označil skandál za "hořké zklamání pro celý národ".

Australští kriketisté byli přistiženi při podvádění, když pálkaře Camerona Bancrofta natočily televizní kamery, jak během sobotního zápasu malým kouskem smirkového papíru obrušuje míček. Ten díky tomu mohl získat jiné vlastnosti, jež mohly Australanům pomoci.

Dnes byl Bancroft za svou roli potrestán devítiměsíčním zákazem startu v národním týmu. Ještě delší tresty dostali reprezentační kapitán Steve Smith a jeho zástupce David Warner, kteří podle představitelů australského svazu podvod naplánovali.

Trio hráčů bylo okamžitě posláno domů z turné v JAR. Warner se Smithem navíc přišli o lukrativní kontrakty v indické lize, všichni tři si navíc musejí odsloužit 100 hodin prospěšných prací v kriketové komunitě.

reklama