Bank opět zářil! V super-G dojel devátý, vyhrál Jansrud

16. 2. 2014 8:31
Ondřej Bank si v olympijském závodu super-G vyjel deváté místo, vyhrál Nor Kjetil Jansrud.
Ondřej Bank se postaral o suverénně nejlepší český výsledek v super-G na OH
Ondřej Bank se postaral o suverénně nejlepší český výsledek v super-G na OH | Foto: Reuters

Praha - Další cenný výsledek si na olympiádě v Soči připsal Ondřej Bank, který v dnešním super-G v Krasnaje Poljaně obsadil deváté místo.

Zlato si vyjel Nor Kjetil Jansrud, který už před týdnem ve středisku Roza Chutor bral bronz ve sjezdu. Stříbro má Američan Andrew Weibrecht, jenž na vítěze ztratil tři desetiny sekundy. O bronz se podělili jeho slajný krajan Bode Miller a Kanaďan narozený v Šumperku Jan Hudec.

Bank se vešel do sekundové ztráty

Bank potvrdil výtečnou sjezdařskou formu. Ve sjezdu do superkombinace se blýskl druhým časem, který následně neprodal ve slalomu a skončil sedmý. Ve sjezdu speciál obsadil 20. místo a dnes se probojoval do elitní desítky. Se startovním číslem 34 udržel odstup od vítězného Jansruda do jedné sekundy (97 setin) a za sebou nechal řadu spolufavoritů.

Devátou příčkou Bank překonal české maximum ze super-G na olympijských hrách, které od Salt Lake City 2002 držel mezi muži 24. místem Petr Záhrobský. Mezi ženami byla nejlépe Klára Křížová sedmnáctá právě v Soči. "Přitom jsem super-G vůbec netrénoval. Chtěli jsme start vypustit, nebyl čas na přípravu," uvedl Bank.

Stěžoval si na lyže

Na dnešní závod ani neměl pořádné lyže. "Jsou odfláknuté. Takže deváté místo se startovním číslem 34, to je hodně kvalitní výsledek. Docela jsem si spravil náladu po kombinaci," připomněl nepovedený závod, v němž bojoval o medaili, ale skončil sedmý. "Navíc ztráta za nejlepšíma je malá. Je to jeden z mých nejlepších výsledků v životě," řekl Bank. Od stupňů vítězů ho dělilo 44 setin.

Obhájce zlata Aksel Lund Svindal skončil sedmý, ale našel norského nástupce. Jansrud prodloužil nadvládu norských lyžařů v super-G. Na hrách v Salt Lake City i v Turíně vyhrál Kjetil André Aamodt a před čtyřmi lety Svindal před Millerem a Weibrechtem.

Druhý český sjezdař Martin Vráblík dnes obsadil 33. místo se ztrátou necelých čtyř sekund na vítěze.