Bank vyhrál poslední trénink před olympijskou superkombinací

13. 2. 2014 8:30
Ondřej Bank potvrdil svou výbornou sjezdařskou formu, ovládl poslední trénink před páteční kombinací. | Foto: Reuters

Krasnaja Poljana - Ondřej Bank potvrdil svou aktuální sjezdařskou formu vítězstvím v posledním třetím tréninku na sjezd pro páteční olympijskou superkombinaci.

Nejlepší český lyžař za sebou nechal například obhájce titulu Bodeho Millera z USA, chorvatského univerzála Ivicu Kosteliče i zlatého medailistu ze sjezdu Matthiase Mayera z Rakouska.

I když lyžaři často nejezdí celé tréninky s absolutním nasazením, je Bankovo vítězství znamením jeho pohody na tratích v Roza Chutor.

Už v prvním superkombinačním tréninku zajel čtvrtý čas a v nedělním závodu mezi specialisty obsadil dvacáté místo, což byl v královské disciplíně nejlepší český výsledek po 34 letech.

Bank porazil všechny velikány

Bank dnes zaznamenal ve slunečném počasí čas 1:54,32 a o šest setin sekundy za sebou nechal vicemistra světa ve sjezdu Dominika Parise z Itálie. Třetí byl s odstupem 17 setin Miller, čtvrtý Mayer za třiatřicetiletým Čechem zaostal o 24 setin.

Další český reprezentant Kryštof Krýzl zajel 25. čas se ztrátou 3,78 sekundy, Martin Vráblík trénink vynechal.

Páteční závod začne sjezdem v 8:00 SEČ, slalom se pojede půl hodiny po poledni.

1. Bank 1:54,32, 2. Paris (It.) -0,06, 3. Miller (USA) -0,17, ...25. Krýzl -3,78, Vráblík nestartoval.