reklama

Boston se oklepal po nekonečném dramatu a má na dosah triumf ve Světové sérii

Baseballisté Bostonu mají na dosah celkové vítězství v MLB po pěti letech. Baseballisté Bostonu mají na dosah celkové vítězství v MLB po pěti letech. autor: Reuters
Baseballisté Bostonu zvládli po dramatickém třetím utkání Světové série, které ztratili v nastavení, zmobilizovat síly a ve čtvrtém zápase vyhrát. Za stavu 3:1 mají proti Dodgers mečbol.

Los Angeles - Baseballisté Bostonu vyhráli čtvrté utkání Světové série MLB v Los Angeles nad Dodgers 9:6 a ve finále vedou 3:1 na zápasy. Red Sox tak dělí už jen jedno vítězství od devátého titulu a prvního po pěti letech.

Po dramatickém třetím utkání bylo i čtvrté dlouho vyrovnané. Po pěti směnách byl stav 0:0, ale v šesté se radovali domácí, kteří zaznamenali čtyři body.

Útok nejlepšího celku základní části Red Sox se probudil o směnu později a už se nezastavil. V sedmé směně zaznamenali hráči Bostonu tři body, v osmé vyrovnal sólo homerunem Steve Pearce a v deváté směně rozhodli pěti body. Los Angeles zvládli v dohrávce jen snížit dvěma body na konečných 6:9.

"Předešlá prohra v osmnácté směně bolela," připomněl druhý metař Bostonu Brock Holt porážku 1:2 v nastavení. "Je proto neuvěřitelné, jak jsme se zvedli a po pomalejším začátku zase hráli jako dřív. Finiš ukázal, čeho jsme schopni," dodal.

V neděli má Boston první šanci finále ukončit. Hrát se bude znovu na Dodgers. "Ještě jsme neprohráli, nejsme ze hry a jsme připraveni další zápas vyhrát," upozornil kouč Dodgers Dave Roberts. Loni jeho tým prohrál finále s Houstonem.

reklama