reklama

Baseballisté Bostonu vyhráli podeváté Světovou sérii, Dodgers ve finále opět neuspěli

Baseballisté Bostonu s trofejí pro vítěze Světové série Baseballisté Bostonu s trofejí pro vítěze Světové série autor: Reuters
Nejlepším hráčem finále byl vyhlášen Steve Pearce, v posledním duelu se blýskl dvěma homeruny.

Los Angeles - Baseballisté Bostonu vyhráli podeváté v historii Světovou sérii. Red Sox zvítězili v pátém finálovém duelu MLB na hřišti Los Angeles Dodgers 5:1 a sérii ovládli 4:1 na zápasy.

Red Sox potvrdili v play off pozici nejlepšího týmu základní části. V ní vyhráli 108 utkání, což je klubový rekord. Ve vyřazovacích soubojích nejprve zdolali své odvěké rivaly New York Yankees a pak také obhájce titulu Houston Astros.

V nedělním pátém duelu Světové série se blýskl dvěma homeruny Steve Pearce a byl vyhlášen nejlepším hráčem finále. "Je velké požehnání, že jsem v tomhle týmu. Zažívám nejlepší pocity v životě. Když vyrůstáte, tak sníte o tom, že něco takového prožijete," uvedl pětatřicetiletý pálkař Pearce, jenž přišel do Bostonu v červnu z Toronta.

Red Sox prožili dlouhá desetiletí neúspěchů a čekání na titul ukončili až po 86 letech v roce 2004. Za posledních 15 let ale vyhráli Světovou sérii už čtyřikrát a jsou jedním z nejúspěšnějších týmů nového století. V historické tabulce se s devíti tituly dotáhli na třetí Oakland. Více triumfů mají na kontě už jen Yankees (27) a St. Louis (11).

K vítězství dovedl Boston jako první portorický trenér v historii Alex Cora. Podařilo se mu to jako pátému nováčkovi ve funkci hlavního kouče.

Dodgers prohráli ve Světové sérii druhý rok po sobě a na sedmý titul čekají od roku 1988.

reklama