reklama

Basketbal prožívá před ME nepříjemné šoky, smutní trenér Ginzburg

Ronen Ginzburg Ronen Ginzburg autor: Milan Kammermayer
Národní basketbalový tým se bude muset na nadcházejícím mistrovství Evropy v basketbalu obejít bez některých opor. "Ztráta klíčových hráčů je více než nepříjemným šokem. Situace se nám tím velice zkomplikovala," smutní kouč Ronen Ginzburg.

Praha - Česká basketbalová reprezentace se měsíc před mistrovstvím Evropy dostala do nepříjemné situace. Z účasti na šampionátu se omluvil skvělý pivot Jan Veselý, jen malá naděje visí nad příchodem Američana s českým pasem Blakea Schilba a není jasno nad zdravotním stavem dalšího výborného pivotmana Ondřeje Balvína.

Voráček trumfl Čecha. A jak si v top 10 nejlépe placených českých sportovců vedou Jágr či Plíšková? Voráček trumfl Čecha. A jak si v top 10 nejlépe placených českých sportovců vedou Jágr či Plíšková? Prohlédněte zde

"Ztráta klíčových hráčů je více než nepříjemným šokem. Situace se nám tím velice zkomplikovala," prohlásil ve středu trenér Ronen Ginzburg.

Z jakého důvodu se Jan Veselý vzdal reprezentace na letošním šampionátu?

Řekl mi, že to pro něj nebylo jednoduché, ale ve svém rozhodnutí vidí nejlepší řešení. Přiznal, že po náročné a úspěšné sezoně ve Fenerbahce je fyzicky i psychicky hodně vyčerpán. A dále připomněl, že koncem července se oženil a cítí, že na tak náročný turnaj by se během dvou týdnů nemohl dobře připravit. Je to pro nás obrovská ztráta.

Jaká je situace kolem příchodu druhého výtečného pivotmana Ondřeje Balvína?

Poslední týdny trénoval ve Spojených státech a pracoval na své fyzické kondici. Po zraněné kotníku z konce sezony by snad měl být v pořádku. Projevil zájem o reprezentaci na Euru, ale všechno bude záležet na Balvínově novém týmu Gran Canaria, kam přestoupil. U nového zaměstnavatele ho čeká zdravotní prohlídka a pokud bude v pořádku, tak by jeho startu snad už nemělo nic bránit.

Čeští basketbalisté na vozíku vybojovali na mistrovství Evropy v Brně stříbro a postup Čeští basketbalisté na vozíku vybojovali na mistrovství Evropy v Brně stříbro a postup Čtěte zde

O nominaci do národního mužstva se jednalo i s Blakem Schilbem. Jak tato jednání skončila?

Za národní tým už hrál na minulém šampionátu i v olympijské kvalifikaci. Řešení současné patové situace nyní závisí na nové klubové smlouvě. Schilbovi totiž po této sezoně vypršela smlouva v Galatasarayi a hledá nového zaměstnavatele. Jeho příchod proto v růžových barvách nevidím.

Máte aspoň jednu nějakou dobrou zprávu?

Opravdu jen jednu a tou je příchod Tomáš Satoranského. Už se zapojil do tréninku a za několik dní odcestuje s reprezentačním celkem na soustředění do Slovinska.

Jak budete ztrátu klíčových hráčů řešit?

Když se ztratí dva až tři klíčoví hráči, tak je zle. V současnosti mám v základní pětce jedinou jistotu v Satoranském. Nabízí se šance pro mladé, kterým se tak otevírají dveře k jejímu využití. Musím věřit, že za dva až tři týdny si nové složení mužstva "sedne" a na šampionátu všichni hráči vydají ze sebe maximum.

Hradecké fanoušky rozehřály roztleskávačky, výkon basketbalistek je ale zmrazil Hradecké fanoušky rozehřály roztleskávačky, výkon basketbalistek je ale zmrazil Prohlédněte zde
reklama