A zase prohra. Satoranský dal deset bodů, Chicago však na Philadelphii nestačilo

10. 2. 2020 7:51
Chicago s Tomášem Satoranským nezastavilo v NBA sérii porážek. V hale Philadelphie basketbalisté Bulls podlehli 111:118.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Český rozehrávač nasbíral během necelých 32 minut na hřišti deset bodů, sedm asistencí a čtyři doskoky. Chicago neuspělo popáté v řadě a zůstalo na desátém místě tabulky Východní konference.

Satoranský proměnil tři střely z devíti včetně jedné trojky a všechny tři šestky. Nejlepším střelcem Bulls byl s 32 body Zach LaVine, jenž přidal osm asistencí.

Vítěze táhl Turek Furkan Korkmaz s 31 body a šesti trojkami. Joel Embiid zaznamenal 28 bodů a 12 doskoků, rozehrávač Ben Simmons si připsal 29. triple double v kariéře za 19 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí.

Bulls prohráli první čtvrtinu 25:38, v závěrečné části se však dokázali dvakrát přiblížit na rozdíl dvou bodů. "Hráli jsme docela dobře, tvrdě a týmově. Ukázalo se však, že soupeř byl až příliš kvalitní," uvedl trenér Chicaga Jim Boylen, jehož tým má bilanci 19 výher a 35 porážek.

V Houstonu domácí Rockets prohráli dramatický duel s Utahem 113:114. Zápas rozhodl těžkou trojkou v poslední sekundě Bojan Bogdanovič. Jazz, kteří před Houstonem drží čtvrtou příčku v Západní konferenci s bilancí 34-18, táhl s 30 body Jordan Clarkson. V domácím týmu Russell Westbrook zaznamenal 39 bodů a James Harden přidal triple double za 28 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí.

Atlantu v přestřelce proti New Yorku dotáhl k triumfu 140:135 po prodloužení hvězdný mladík Trae Young. Nastřílel 48 bodů včetně šesti trojek a přidal 13 asistencí. Stal se po LeBronu Jamesovi a Kevinu Durantovi třetím hráčem v historii, jenž odehrál alespoň deset čtyřicetibodových zápasů ještě před 22. narozeninami. Knicks táhl s 35 body a 18 doskoky Julius Randle.

Druhý hráč loňského draftu Ja Morant dovedl Memphis k výhře 106:99 v hale Washingtonu. Zaznamenal při tom první triple double v kariéře za 27 bodů, 10 doskoků a 10 přihrávek.

"Basketbaloví experti tipovali, že letos vyhrajeme jen 26 zápasů, a nám se to už dnes povedlo překonat," řekl Morant. Grizzlies drží s bilancí 27-26 osmou příčku v Západní konferenci, Washington zůstal ve Východní konferenci těsně před Chicagem.

Výsledky NBA:

Philadelphia - Chicago 118:111 (za hosty Satoranský 10 bodů, 7 asistencí, 4 doskoky), Atlanta - New York 140:135 po druhém prodl., Cleveland - LA Clippers 92:133, Houston - Utah 113:114, Oklahoma City - Boston 111:112, Portland - Miami 115:109, Washington - Memphis 99:106.

4. Portland 54 25 29 46,3
5. Minnesota 51 16 35 31,4