Atlanta v NBA podlehla Utahu, Krejčí zůstal na lavičce

10. 11. 2022 7:40

Basketbalisté Atlanty podlehli v NBA silnému Utahu na domácí palubovce 119:125, když jim nepomohlo ani 26 bodů Dejounteho Murrayho. Vít Krejčí nenavázal na předchozí start proti Milwaukee, kdy přispěl k vítězství jednou trojkou, a tentokrát důvěru od trenéra nedostal. Hawks jsou ve Východní konferenci čtvrtí se sedmi výhrami z 11 utkání.

Atlanta v poločase ztrácela devět bodů, třetí čtvrtinu ale po skvělém výkonu vyhrála 36:22. Na závěr už jí nicméně nezbyly síly. Utahu povolila proměnit 17 trojek z 39, domácí hráči trefili pouze osm střel zpoza oblouku z 28.

V duelu zazářil Fin Lauri Markkanen, jenž nasbíral 32 bodů. Trefil šest z osmi trojek a přidal osm doskoků. "Tohle jsme my. Dobře si půjčujeme míč a u toho se všichni hrou bavíme. Věřím, že budeme proměňovat i dál," řekl. Markkanenovi sekundovali Jordan Clarkson s 23 a Malik Beasley s 18 body.

Domácím nestačilo ani 44 bodů, o které se shodně podělili Trae Young a De'Andre Hunter. Young měl i devět asistencí, do koše mu nicméně spadlo pouze 10 střel z 28. "Spoustu pozic jsme zbytečně přecházeli. Když si ji vytvoříte, musíte ji zvednout," řekl Murray.