Basketbalisté Chicaga prohráli v Minnesotě a ztrácejí na play off

5. 3. 2020 8:22
Basketbalisté Chicaga nenavázali v NBA na vítězství nad Dallasem a prohráli jedenácté z posledních třinácti utkání. V souboji týmů z dolní poloviny tabulky podlehli Bulls na palubovce Minnesoty 108:115 a v tabulce dál ztrácejí na pozice zaručující postup do play off.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Český rozehrávač Tomáš Satoranský byl druhým nejvytíženějším hráčem Chicaga a za bezmála 30 minut nasbíral deset bodů, když trefil pět z jedenácti střel z pole. Navíc zapsal po pěti doskocích i asistencích.

Bulls bez hlavní hvězdy Zacha LaVinea v hale soupeře opět nezačali špatně. V úvodní čtvrtině odskočili až na 13 bodů a prakticky celou první půli se drželi ve vedení, po změně stran ale už jen marně dotahovali. Čtrnáctibodový náskok, který domácí získali hlavně zásluhou přesné mušky za tři body, dokázali chicagští hráči minutu před koncem snížit na pět bodů, na druhou výhru za sebou ovšem v koncovce nedosáhli.

"Nezajímá mě, kdo se vrací po zranění, kdo není k dispozici, nebo že někdo musí hrát jen určitý počet minut. Prostě si myslím, že jsme nebyli dost dobří a to se mi nelíbí," řekl v rozhovoru se zámořskými novináři kouč Bulls Jim Boylen.

Nejlepším střelcem zápasu byl nováček Coby White, který za Bulls nastupuje z lavičky. Na hřišti ale byl i tak vůbec nejčastěji a zapsal 26 bodů a šest asistencí. V osmém duelu za sebou tak loňská sedmička draftu překonala hranici 20 bodů.

"Cítil jsem se opravdu dobře. Samozřejmě tělo po šesti týdnech nepracuje tak jako normálně, ale nebylo to tak špatné. Hlavně v první půli se mi hrálo dobře," řekl finský podkošový hráč Chicaga Lauri Markkanen, který zapsal při návratu po zranění 13 bodů.

Minnesotu naopak za druhým triumfem za sebou a bez zraněného hvězdného pivota Karla-Anthonyho Townse bodově táhl křídelník Malik Beasley (24) spolu s rozehrávačem D’Angelem Russellem (19). Double double za 16 bodů a 11 doskoků měl na kontě pivot Naz Reid.

Basketbalisté nejlepšího celku soutěže Milwaukee si připsali vítězství nad Indianou 119:100. Úřadující nejužitečnější hráč NBA Janis Adetokunbo pomohl 29 body, 12 doskoky a šesti asistencemi.

Až prodloužení rozhodlo o vítězi vyrovnaného utkání mezi Dallasem a New Orleans. Z výhry 127:123 se radovali Mavericks, kteří se mohli spolehnout na lotyšského pivota Kristapse Porzingise, autora 34 bodů a 12 doskoků, ale také Luku Dončiče. Slovinský rozehrávač zkompletoval další triple double za 30 bodů, 17 doskoků a 10 asistencí. Zion Williamson v dresu poražených dosáhl na 21 bodů. Víc jich dali jen Brandon Ingram (27) a Lonzo Ball (25 bodů a 11 doskoků).