reklama

Mám strach, přiznal nakažený basketbalista, který schválně ohmatal mikrofony novinářů

Rudy Gobert Rudy Gobert autor: Reuters
Tropil si žerty z koronaviru, pak zjistil, že je také nakažený. Basketbalista NBA Rudy Gobert teď přiznal, že ho svírá strach, a za své chování se omluvil.

V pondělí usedl před novináře v tiskovém středisku. A přestože už byl boj s koronavirem ve světě v plném běhu, schválně ohmatal mikrofony, které stály na stole před ním.

O dva dny později mu "humor" došel. Jako u prvního hráče prestižní basketbalové soutěže NBA u něho byla zjištěna nákaza právě koronavirem. "Prošel jsem si spoustou pocitů od chvíle, co jsem se dozvěděl svou diagnózu… Nejvíc to byl strach, úzkost a rozpaky," přiznal hráč Utahu Jazz na svém Instagramu. 

Francouzský reprezentant se také kál za své jednání. "Chtěl bych se veřejně omluvit lidem, které jsem vystavil nebezpečí. V té době jsem neměl tušení, že bych mohl být nakažen. Byl jsem neopatrný a není pro to omluvy," uvědomil si Gobert.

Gobertova omluva na Instagramu:

Sedmadvacetiletý basketbalista věří, že se lidé z jeho případu poučí. "Doufám, že můj příběh poslouží jako varování a přispěje k tomu, že to každý bude brát vážně. Udělám cokoliv, aby moje zkušenost podpořila osvětu dalších lidí a zabránila šíření viru," napsal Gobert.

Účastník letošního Utkání hvězd NBA prozradil, že se mu dostává skvělé péče a že se z onemocnění plně uzdraví. "Díky všem za podporu. Nabádám všechny, aby učinili všechny kroky k tomu, aby zůstali v bezpečí a zdraví," dodal napravený hříšník.

NBA byla v reakci na šíření koronaviru zastavena jako první z velkých zámořských lig ve středu během rozehraného programu, kdy se odehrála jen čtyři utkání ze šesti.

"Zda je možné, že sezona zůstane nedohraná? Samozřejmě, že i to je možné. Opravdu nevím více, v tuto chvíli můžeme jen čekat. I kdybychom zastavili ligu na měsíc, i kdyby to trvalo šest týdnů… Bylo by zatím předčasné tvrdit, že už jsme sezonu ztratili," řekl šéf NBA Adam Silver.

Štafetu s ohněm v Řecku předčasně ukončili. Přišli na ni lidi Štafetu s ohněm v Řecku předčasně ukončili. Přišli na ni lidi Čtěte zde
reklama