reklama

"Jsi skutečný šampion, největší všech dob." Bryant byl posmrtně uveden do síně slávy

Proslov Vanessy Bryantové při uvedení Kobeho Bryanta do basketbalové Síně slávy. Proslov Vanessy Bryantové při uvedení Kobeho Bryanta do basketbalové Síně slávy. autor: Reuters
Legenda NBA Kobe Bryant byl 16 měsíců po své tragické smrti oficiálně uveden do basketbalové síně slávy. Emotivní řeč při ceremoniálu v Uncasvillu pronesla vdova po bývalé hvězdě Los Angeles Lakers Vanessa, červené sako značící příslušnost k elitní společnosti místo svého otce oblékla jeho nejstarší dcera Natalia.

"Dokázal jsi to, teď jsi v Síni slávy. Jsi skutečný šampion. Nejsi jen MVP, jsi největší všech dob. Jsem na tebe strašně pyšná. Budu tě milovat navždy," oslovila svého zesnulého manžela z pódia Vanessa Bryantová, jež při havárii vrtulníku 26. ledna 2020 přišla také o třináctiletou dceru Giannu, nadějnou basketbalistku.

Lakers se budou rvát o play off NBA do posledního kola. Jsme připraveni, hlásí James Lakers se budou rvát o play off NBA do posledního kola. Jsme připraveni, hlásí James Čtěte zde

Bryant, kterého do síně slávy uvedl jeho idol z mládí Michael Jordan, vyhrál v dresu Lakers pětkrát NBA. Osmnáctkrát byl nominován do Utkání hvězd a v roce 2008 byl vyhlášen nejlepším hráčem soutěže.

Při ceremonii, jež byla odložena o rok kvůli pandemii koronaviru, byly oceněny i další hvězdy nedávné minulosti Tim Duncan a Kevin Garnett. Pětinásobný šampion Duncan strávil celou kariéru v San Antoniu, jehož kouč Gregg Popovich vynechal sobotní zápas Spurs proti Phoenixu, aby mohl být u slavnostní chvíle svého dlouholetého svěřence.

Do síně slávy byli uvedení také bývalý hráč a trenér NBA Rudy Tomjanovich, univerzitní trenéři Eddie Sutton, Kim Mulkeyová a Barbara Stevensová, basketbalistka Tamika Catchingsová a bývalý funkcionář světové federace FIBA Patrick Baumann. Ten byl do elitní společnosti stejně jako Bryant a Sutton zařazen posmrtně.

reklama