reklama

Pokračování NBA zatím brání jednání s hráči, na palubovku se určitě nevrátí Durant

Kevin Durant před sezonou vyměnil dres Golden State za Brooklyn. Kevin Durant před sezonou vyměnil dres Golden State za Brooklyn. autor: Reuters
Hráčská asociace zatím neposvětila návrh na dohrání sezony basketbalové NBA, dohodla se pouze na tom, že bude s vedením ligy dál jednat o detailech.

Z prohlášení NBPA nicméně vyplývá, že s formátem pokračování soutěže s 22 týmy v Orlandu v zásadě souhlasí.

Rada guvernérů NBA ve čtvrtek návrh komisionáře Adama Silvera schválila, podle předběžného plánu má liga po koronavirové pauze pokračovat od 31. července. V omezeném rozsahu se má dohrát základní část a pak přijde na řadu tradiční play off pro 16 celků.

"Odsouhlasili jsme další jednání s NBA o scénáři s 22 týmy pro restart sezony 2019/20. Zbývá ještě dojednat řadu podrobností a přijetí tohoto scénáře stále vyžaduje shodu všech stran na všech aspektech souvisejících s pokračováním soutěže," uvedla hráčská asociace NBPA v prohlášení.

Podle plánu ligového vedení bude pokračovat v sezoně třináct celků ze Západní konference a devět z Východní na základě umístění v tabulce před březnovým přerušením. Osm klubů zůstalo mimo hru, mezi nimi i Chicago s jediným českým hráčem v lize Tomášem Satoranským.

Za dějiště byl vybrán obří sportovní komplex areálu ESPN Wide World of Sports patřící společnosti Disney. Týmy nejprve odehrají osm zápasů základní části, pak play off. Mistr bude znám nejpozději 12. října.

Podle zdroje ESPN je v návrhu problematickou částí především záměr zahájit nový ročník již 1. prosince, zatímco předtím se spekulovalo o konci posledního měsíce v roce.

Přípravné kempy před sezonou 2020/21 by v takovém případě měly začít 10. listopadu, tedy ani ne měsíc po nejzazším termínu posledního finále. Brzký začátek ligy je podle všeho motivován snahou umožnit hráčům NBA účast na olympijských hrách v Tokiu a také snahou vyhnout se termínové kolizi se začátkem přespříští sezony ligy amerického fotbalu NFL.

Pro Duranta sezona skončila

Hvězdný basketbalista Kevin Durant potvrdil, že po loňském zranění achilovky už do tohoto ročníku NBA nezasáhne. Předsezonní posile Brooklynu nepomohly ani další tři měsíce pauzy před plánovaným červencovým pokračováním soutěže, kterou poznamenala pandemie koronaviru.

V rozhovoru pro ESPN Durant v pátek řekl, že už se cítí mnohem lépe a trénuje v Los Angeles, ale na intenzivní zátěž ještě připravený není. "Pro mě je lepší počkat. Tahle sezona pro mě skončila. Mám aspoň více času na přípravu na příští sezonu a zbytek kariéry," uvedl dvojnásobný olympijský vítěz.

Durant si achilovku přetrhl loni v červnu v pátém finálovém duelu Golden State proti Torontu. Po operaci pak nevyužil opci u Warriors a podepsal čtyřletou smlouvu s Brooklynem.

reklama