reklama

Dojemná pocta. Český fotbalista Jankto nadchl úžasnou kresbou zesnulého Bryanta

Kobe Bryant Kobe Bryant autor: Reuters
Uplynul rok od tragické smrti jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob. Kobe Bryant v jednačtyřiceti letech zahynul při nehodě vrtulníku, s ním i jeho třináctiletá dcera Gianna, dalších šest pasažérů a pilot.

Svět si připomíná smutné výročí. Právě před rokem oněměl, když se objevila zpráva o nehodě helikoptéry v kopcích u kalifonského města Calabasas.

Vzpomínky na tragédii jsou stále příliš živé, tým Los Angeles Lakers, ve kterém Bryant strávil prakticky celou profesionální kariéru, kvůli tomu ani nepřichystal žádnou speciální připomínku.

"Každý jednou zemře, ale legendy neumírají. A Kobe je přesně takový případ. Stále je příliš brzy, každý truchlí po svém," vysvětlil o víkendu LeBron James. Španělský basketbalista Marc Gasol o Bryantovi úplně odmítl mluvit. "Ještě jsem o jeho smrti nemluvil, nejsem připravený."

Kobeho fanoušci, kterých jsou po celém světě miliony, mezitím různými způsoby uctívají památku basketbalového hrdiny.

Emotivní a vkusný příspěvek v úterý natočila a představila světu fotbalová Sampdoria Janov. V kapuci ukrytý mladík v ní působivě maluje Bryantův portrét. Až poté, co své dílo dokončí, odhaluje svou identitu.

Jak už naznačuje podpis JJ na obrazu, je jím český fotbalový reprezentant Jakub Jankto.

"Nejdůležitější je snažit se inspirovat lidi, aby mohli být skvělí v čemkoli, co chtějí dělat," použil italský klub jeden z Bryantových výroků. Na pozadí videa přitom běží zvukový záznam basketbalistova hlasu.

reklama