reklama

Fanoušek urážel hvězdu NBA, aby dostal zmrzlinu. Hráč si pro něj došel na tribunu

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Po incidentu s hráčem soupeře dostali dva fanoušci basketbalistů Philadelphie 76ers roční zákaz vstupu do haly Wells Fargo Center

Oba se dopustili vulgarit a použili obscénní gesta směrem k washingtonskému rozehrávači Isaiahu Thomasovi v sobotním utkání NBA. Ten si s mladíky šel promluvit do hlediště, za což obdržel dvouzápasový distanc.

Mluvčí Philadelphie televizní stanici ESPN řekl, že oba příznivci se k nevhodnému chování přiznali. Svým jednáním porušili provozní řád haly, proto jim byly zrušeny permanentky. NBA zavedla před touto sezonou nulovou toleranci pro urážlivé a nenávistné chování diváků. Důvodem bylo několik podobných případů z minulého ročníku.

Thomas zápas, v kterém Philadelphia zvítězila 125:108, nedohrál. Byl vyloučen poté, co během oddechového času ve čtvrté čtvrtině zamířil do hlediště k oběma divákům, aby si s nimi promluvil. Po utkání uvedl, že byl během zápasu terčem jejich obscénních gest a pokřiků.

"Když jsem netrefil trestný hod a pak jsem proměnil druhý, jeden z těch fanoušků na mě ukázal oba prostředníčky a třikrát na mě zakřičel 'Jdi do pr…, sr… Tak jsem za ním během oddechového času zašel, abych si s ním promluvil. Odpověděl mi, pardon, chtěl jsem jenom zmrzlinu," popsal Thomas incident novinářům. V rámci marketingové akce dostávají fanoušci Philadelphie zadarmo zmrzlinu, pokud hostující hráč mine oba trestné hody.

Za to, že šel na tribunu, inkasoval Thomas od vedení NBA dvouzápasový distanc bez mzdy. "Blbost," komentoval to v kratičkém tweetu dvojnásobný účastník Utkání hvězd.

reklama