Střelec Bohačík, sebevědomý Satoranský i emotivní Ginzburg. Tak Češi bojovali s Řeky

Jaromír Bohačík se 25 body postaral o výsledek, který Čechy nasměrovala krůček od čtvrtfinále MS
Mezi nejlepších osm celků český výběr posune odpolední očekávané vítězství obhájců titulu z USA nad Brazílií.
Český tým, který nastoupil bez zraněného křídla Blakea Schilba, sice do zápasu vstoupil špatně, ale přesto v poločase vedl 33:32.
Řekové pak ve druhé půli třikrát vedli o dvanáct bodů, což by pro svěřence kouče Ronena Ginzburga znamenalo vyřazení, ale nápor soupeře poté zastavil nejlepší hráč NBA Janis Adetokunbo, pro nějž po pěti osobních chybách zápas předčasně skončil.
Češi navíc udrželi nervy i v dramatickém závěru a udrželi postupovou ztrátu o sedm bodů. Velký podíl na vítězství měla opět sebevědomá hra hvězdy NBA Tomáše Satoranského.
Reuters Sport Reuters, Sport
9. 9. 2019 13:46
Prohlédněte si nejhezčí fotografie z utkání basketbalového mistrovství světa mezi Českem a Řeckem.