reklama

Miliony za smrt manžela. Manželka Bryanta požaduje po majiteli vrtulníku ušlé výdělky

Kobe Bryant Kobe Bryant autor: Reuters
Vdova po basketbalistovi Kobem Bryantovi, který zemřel spolu s dcerou Giannou během lednové nehody vrtulníku v Kalifornii, požaduje po majiteli stroje odškodné ve výši ušlých výdělků někdejší hvězdy NBA.

Když se vrtulník s Bryantem a jeho dcerou na palubě 26. ledna odlepil z letiště, povětrnostní podmínky kolem Los Angeles nebyly zrovna ideální. Přesto pilot Ara Zobayan dostal povolení ke startu a stroj nakonec rozbil o skálu. O tom, kdo před tragickou událostí pochybil, se dodnes spekuluje.

Drahé relikvie. Majitele má otisk ruky tragicky zesnulého basketbalisty i jeho trenky Drahé relikvie. Majitele má otisk ruky tragicky zesnulého basketbalisty i jeho trenky Čtěte zde

Vdova po hvězdném basketbalistovi má ale jasno a několik týdnů po smrti jejích blízkých zažalovala majitele dopravní společnosti, která zajišťovala přesun mladých basketbalistek a jejích rodičů na zápas. Na palubě byly další dvě Gianniny spoluhráčky a jejich rodiče.

"Vanessa Bryantová nepožaduje klasické odškodné, ale nárokuje si ušlé zisky, které by manžel vydělal v budoucnu," stojí ve spise, které zveřejnil švýcarský deník Blick.

Slavný rozehrávač LA Lakers sice ukončil kariéru v roce 2016, ale většina jeho výdělků pramenila z reklamy. Podle zveřejněného dokumentu tak budoucí stovky příjmů mají činit stovky milionů dolarů.

K žalobě se přidali i další pozůstalí, kteří v helikoptéře přišli o své nejbližší. Vyšetřování nehody ale stále probíhá. Závěrečná zpráva z nehody se očekává až příští rok.

reklama