reklama

Stop kvůli nakaženému holiči. Dva hráči odletěli z Utkání hvězd soukromým tryskáčem

Utkání hvězd NBA ovládl tým LeBrona James, který porazil oslabený výběr Kevina Duranta 170:150. O vítěznou tečku se postaral Damian Lillard trojkou z poloviny hřiště.

Durantův tým postrádal hned čtyři původně nominované hráče včetně samotného hráče Brooklynu, jehož do hry nepustilo zranění. James tak vyhrál v roli kapitána už čtvrtý zápas All Star Game.

Dva borci Durantovi chyběli kvůli covidovému protokolu. Hráči Philadelphie Joel Embiid a Ben Simmons šli před duelem k holiči, který krátce na to byl pozitivně testován na koronavirus. Proto se v Atlantě jen otočili a museli cestovat soukromým tryskáčem zpátky domů.

V zámořském sportu to není nic neobvyklého. Třeba letos v lednu dvojice hráčů týmu NFL Kansas City Demarcus Robinson a Daniel Kilgore málem přišla o Super Bowl, protože oba před zápasem roku navštívili "pozitivního" holiče. Naštěstí pro ně to bylo týden před utkáním, takže stihli karanténu i následné negativní testy. Na to bylo ale v případě nedělní All-Star Game NBA pozdě.

Damian Lillard střílí vítěznou trojku svého týmu v All-Star Game 2021 Damian Lillard střílí vítěznou trojku svého týmu v All-Star Game 2021 Foto: Reuters

Absence Embiida byla v týmu Duranta hodně znát a jeho místo v základní sestavě zaujal mladý Zion Williamson. James si do týmu vzal Stephena Curryho a Janis Adetokunba, kteří v předchozích letech stáli jako kapitáni proti němu. A oba patřili ke klíčovým postavám. Druhý jmenovaný byl dokonce zvolen nejužitečnějším hráčem exhibice.

James se tak mohl stáhnout do ústraní, když odehrál jen necelých 13 minut se 4 body a 4 asistencemi a věnoval se spíše koučování. Damian Lillard se v jeho barvách blýskl osmi trojkami. Ta poslední, efektní hod z poloviny hřiště, přišla se závěrečnou sirénou a pečetila výsledek zápasu.

 "LeBron opět potvrdil, že v budoucnu určitě bude dobrým generálním manažerem. Má vždy dobrý výběr. Jediné pozitivum pro Duranta bylo, že se nemusel účastnit tohoto debaklu a raději seděl stranou se zraněným stehnem," dobíral si kapitána soupeře Lillard.

reklama