reklama

Při nehodě helikoptéry zemřel legendární Kobe Bryant, nepřežila ani jeho dcera

Basketbalová legenda Kobe Bryant zemřel při nehodně vrtulníku ve věku 41 let. Reuters, Asociated Press |  01:57
Americký basketbalista Kobe Bryant (41) zahynul při nedělním leteckém neštěstí v kalifornském Calabases nedaleko Los Angeles. Vrtulník, na jehož palubě bylo tou dobou pět lidí včetně Bryantovy dcery, se z dosud nezjištěných příčin zřítil k zemi a začal hořet.

Havárii podle místního šerifa nikdo na palubě nepřežil. Úřady nejprve oznámily nález pěti mrtvých těl a později potvrdily, že se mezi nimi nachází i Bryant. 

Obama má zlomené srdce, Nadal je v šoku. Bryantova tragédie zasáhla svět Obama má zlomené srdce, Nadal je v šoku. Bryantova tragédie zasáhla svět Prohlédněte zde

"S lítostí potvrzujeme, že Kobe Bryant a čtyři další osoby zemřely při havárii nedaleko Calabases. Helikoptéra se zřítila kolem desáté hodiny ranní (místního času) v polích za Las Virgenes. Na zemi nikoho nezranila," zveřejnil oficiální profil města Calabas na Twitteru.  

Na palubě vrtulníku podle zámořských médií byla i Bryantova třináctiletá dcera Gianna, její spoluhráčka z basketbalového týmu, jeden z jejích rodičů a pilot. Identitu mrtvých ale oficiální místa zatím nepotvrdily. 

Bryant měl kromě Gianny ještě další tři dcery, které všechny zplodil s manželkou Vanessou. Nikdo z nich se podle médií osudného letu nezúčastnil. 

Podle serveru TMZ, který o nehodě jako první informoval, cestoval Bryant helikoptérou často už od svých hvězdných let, kdy prostřednictvím stroje Sikorsky S-76 létal přímo na zápasy Lakers.

Pět prstenů a dvě zlata

Bryant, který celou svoji kariéru odehrál právě v dresu Los Angeles Lakers, byl považován za jednoho z nejlepších hráčů historie NBA.

Nejsmutnější přehled roku. Svět letos opustily sportovní legendy i Rudá dračice Nejsmutnější přehled roku. Svět letos opustily sportovní legendy i Rudá dračice Prohlédněte zde

Nejslavnější basketbalovou soutěž vyhrál pětkrát, osmnáctkrát si zahrál ve výběru hvězd a v roce 2008 byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celé soutěže. Lakers po ukončení jeho kariéry v roce 2016 vyřadili obě čísla, která během let používal. 

Bryant je jedním ze sedmi hráčů, kteří během kariéry v NBA pokořili hranici 30.000 bodů. Jeho bilanci 33.643 bodů v sobotu překonal LeBron James a v historickém pořadí ho odsunul na čtvrté místo.

Mimořádný byl také jeho rekordní zápis 81 bodů v zápase proti Torontu, který zaznamenal v roce 2006. 

Podívejte se, jak dokázal Kobe Bryant v roce 2006 v jediném zápase nasázet 81 bodů. Sport

Úspěšný byl také na mezinárodní scéně, s americkým Dream teamem vyhrál dvě olympijská zlata v letech 2008 a 2012. 

Bryant navíc nezářil jen ve sportu, v roce 2018 získal s animovaným krátkým filmem "Dear Basketball" filmového Oscara a také cenu Emmy, v němž se vyznal ze své lásky k basketbalu.

Kobe Bryant se svojí rodinou

reklama