Satoranskému ubyly minuty, ani náhradníci však Chicago k vítězství nepřivedli

19. 11. 2019 8:01
Basketbalisté Chicaga podruhé během pěti dnů prohráli v NBA s Milwaukee Bucks.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Trenér Jim Boylen se rozhodl dát větší prostor hráčům z lavičky a Bulls doma podlehli favoritovi 101:115. Český reprezentant Tomáš Satoranský ze základní sestavy odehrál 18 minut (poprvé v sezoně pod dvacet, průměr má přes 25 na zápas) a připsal si pět bodů, doskok a asistenci.

Chicago nenašlo recept na nejužitečnějšího hráče minulé sezony Janise Adetokunba, kterého sice donutilo k pěti útočným faulům, ale řecká hvězda přesto nasbírala 33 bodů a 10 doskoků.

"Prostě jsem se neustále snažil chodil skrz jejich obranu. Jsem raději, když mi písknou útočný faul než nějaký hloupý v obraně. Prostě musím být neustále agresivní směrem ke koši," řekl Adetokunbo, který dovedl tým ke čtvrté výhře v řadě a osmé z posledních devíti zápasů.

Brook Lopez přidal 19 bodů, deset doskoků a pět bloků. Chicago táhl 21 body nováček Daniel Gafford, který přitom v předchozích čtyřech krátkých startech ani jednou nevystřelil a první body v NBA kariéře zaznamenal až dnes.

Hvězdou večera NBA se stal Luka Dončič, který při výhře Dallasu v derby se San Antoniem 117:110 zaznamenal triple double za 42 bodů, 11 doskoků a 12 asistencí. Je to už jeho šestý triple double v sezoně. Navíc je spolu s LeBronem James jediným hráčem historie, který ještě před 21. narozeninami zaznamenal triple double a zároveň přes 40 bodů v jednom zápase.

Dallas vedl celé utkání, ale v závěru San Antonio i díky 36 bodům DeMara DeRozana snížilo na pouhé dva body. Půl minuty před koncem ale trefil Dončič trojku a definitivně zápas rozhodl. San Antonio prohrálo poosmé z posledních devíti zápasů a prožívá nejhorší start od sezony 1996/97.

Triple double si připsal i Russell Westbrook, který 28 body, 13 doskoky a deseti asistencemi dovedl Houston k výhře 132:108 nad Portlandem. Nejlepší střelec sezony James Harden mu k tomu pomohl 36 body a Clint Capela 22 body a 20 doskoky. Poraženým Blazers zatím stále chyběla nová posila Carmelo Anthony.

Obhájci titulu z Toronta odehráli proti Charlotte vyrovnanou první půli, ovšem po změně stran soupeře deklasovali. Sedm jejich hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů a Raptors nakonec vyhráli 132:96. OG Anunoby si 24 body vytvořil nové osobní maximum. Utkání přitom opustil už ve třetí čtvrtině, kdy dostal tvrdou ránu do oka a musel se nechat ošetřit. Na lavičku se vrátil a byl připraven nastoupit, ale trenér Nick Nurse už ho šetřil. Pro Anunobyho to byla druhá rána do hlavy během posledních tří zápasů. Proto uvažuje o tom, že bude nosit ochranné brýle.

Boston zvítězil 99:85 ve Phoenixu a s bilancí 11 výher a dvou porážek se dotáhl na lídra sezony Los Angeles Lakers. Tým LA Clippers vydřel výhru 90:88 nad Oklahomou i bez hvězdy Kawhiho Leonarda, který vynechal třetí zápas po sobě. Druhá z hvězd týmu Paul George sice tentokrát dal jen 18 bodů, ale byl to právě on, kdo 26 vteřin před koncem vstřelil vítěznou trojku. Lídrem vítězů byl s 28 body a 12 doskoky Montrezl Harrell.

Výsledky NBA:

Chicago - Milwaukee 101:115 (za domácí Satoranský 5 bodů, 1 doskok, 1 asistence), Brooklyn - Indiana 86:115, Dallas - San Antonio 117:110, Houston - Portland 132:108, LA Clippers - Oklahoma City 90:88, New York - Cleveland 123:105, Phoenix - Boston 85:99, Toronto - Charlotte 132:96, Utah - Minnesota 102:112.

2. Utah 13 8 5 61,5
3. Minnesota 14 8 6 57,1