Satoranský se blýskl jako střelec, k vítězství Chicaga přispěl v NBA devatenácti body

26. 1. 2020 9:21
Tomáš Satoranský pomohl v sobotním utkání NBA 19 body, šesti doskoky a šesti asistencemi k vítězství Chicaga v Clevelandu 118:106.
Tomáš Satoranský střílí na koš soupeře
Tomáš Satoranský střílí na koš soupeře | Foto: Reuters

Český rozehrávač byl druhým nejlepším střelcem Bulls po Zachu LaVineovi, který dal 44 bodů a s deseti doskoky a osmi přihrávkami měl na dosah první triple double v kariéře.

Chicago se při současné porážce Detroitu od Brooklynu 111:121 po prodloužení v duelu svých přímých konkurentů v boji o play off posunulo před Pistons na deváté místo ve Východní konferenci. Za osmými Nets zaostávají o jedinou výhru, ale odehráli o čtyři zápasy víc.

LeBron James je nově třetím nejlepším střelcem historie zámořské ligy. Hvězdný hráč Los Angeles Lakers před zápasem ve Filadelfii zaostával o 18 bodů za Kobem Bryantem a v úvodu třetí čtvrtiny jej předstihl. Nakonec zaznamenal 29 bodů a při celkovém počtu 33.655 už jsou před ním jen Karl Malone (36.928) a rekordman Kareem Abdul-Jabbar (38.387).

James v zápase přidal osm asistencí a sedm doskoků. Střelecky jej o dva body předčil spoluhráč Anthony Davis, ale Vedoucí tým Západní konference prohrál se Sixers 91:108. Domácími lídry byli Ben Simmons s 28 body a 10 doskoky a Tobias Harris s 29 body.

Výsledky NBA:

Cleveland - Chicago 106:118 (za hosty Satoranský 19 bodů, 6 asistencí, 6 doskoků), Detroit - Brooklyn 111:121 po prodl., Minnesota - Oklahoma City 104:113, Philadelphia - LA Lakers 108:91, Utah - Dallas 112:107.

4. Portland 46 19 27 41,3
5. Minnesota 46 15 31 32,6