Satoranský znovu za deset bodů. Český basketbalista pomohl Chicagu udolat Houston

23. 2. 2021 8:23
Tomáš Satoranský vstřelil v NBA ve třetím utkání za sebou deset bodů a pomohl basketbalistům Chicaga k vítězství 120:100 v Houstonu. Bulls uspěli počtvrté z posledních pěti zápasů a v tabulce Východní konference si polepšili na osmé místo.
Tomáš Satoranský urputně brání v zakončení Sterlingu Brownovi z Houstonu
Tomáš Satoranský urputně brání v zakončení Sterlingu Brownovi z Houstonu | Foto: Reuters

Satoranský odehrál téměř 30 minut, trefil čtyři z devíti pokusů včetně dvou trojek a přidal čtyři asistence. Nejlepším střelcem Bulls byl s 24 body rozehrávač Coby White, jenž přidal 10 doskoků. Hosté v klíčové třetí čtvrtině nastříleli 46 bodů a přehráli soupeře o dvacet.

Domácí Rockets prohráli poosmé v řadě, což je aktuálně druhá nejdelší série v lize. Proti Chicagu postrádali zraněné Victora Oladipa a Christiana Wooda a také DeMarcuse Cousinse, u něhož se spekuluje o odchodu.

Hráči ligového lídra Utahu vytvořili 28 trojkami nový klubový rekord a porazili 132:110 Charlotte. O 19 košů zpoza oblouku se postarali náhradníci, což je v NBA historické maximum. Zářili hlavně Georges Niang, jenž trefil všech sedm pokusů, a Joe Ingles, který proměnil sedm z deseti. Oba přispěli 21 body, o dva více dal obvyklý lídr Donovan Mitchell.

Phoenix se před třemi tisícovkami fanoušků vytáhl proti Portlandu a rivala v boji o čtvrtou příčku v Západní konferenci deklasoval 132:100. Uspěl podvanácté z posledních 14 duelů, Devin Booker dal 34 bodů.

Až prodloužení rozhodlo o překvapivém triumfu Washingtonu 127:124 nad Los Angeles Lakers. Vítěze táhl s 33 body, sedmi doskoky a šesti asistencemi Bradley Beal. Nejlepší ligový střelec měl šanci rozhodnout už ve čtvrté části, ale 1,4 sekundy před koncem minul. Russell Westbrook přidal 32 bodů, 14 doskoků a devět asistencí.

Obhájci titulu Lakers bez zraněného Anthonyho Davise prohráli potřetí v řadě. V posledních deseti sekundách měli dvakrát možnost vyrovnat, ale LeBron James i Kyle Kuzma trojky nedali. James zápas dokončil s 31 body, devíti doskoky a 13 přihrávkami.

Výsledky NBA:

Houston - Chicago 100:120 (za hosty Satoranský 10 bodů, 4 asistence), Dallas - Memphis 102:92, LA Lakers - Washington 124:127 po prodl., Oklahoma City - Miami 94:108, Phoenix - Portland 132:100, Utah - Charlotte 132:110.

4. Oklahoma City 31 12 19 38,7
5. Minnesota 31 7 24 22,6