reklama

Sbírat LeBrona se vyplatí. Jeho nováčkovská kartička se vydražila za 111 milionů

Kartička, kterou kupec vydražil za 111,5 milionu korun.
Podepsaná nováčkovská kartička čtyřnásobného šampiona NBA LeBrona Jamese se jako mimořádná sběratelská rarita vydražila za 5,2 milionu dolarů (asi 111,5 milionu korun). Padla tak rekordní částka, za kterou kdy byla jakákoliv basketbalová karta prodána.

Neznámý kupec navíc vyrovnal absolutní rekord na trhu se sportovními kartičkami. Za stejnou sumu byla v lednu vydražena nováčkovská kartička baseballové legendy Mickeyho Mantlea z roku 1952. Basketbalový rekord dosud držela karta Luky Dončiče z Dallasu, která změnila majitele za 4,6 milionu dolarů.

Podle společnosti PWCC Marketplace, která se sběratelskými sportovními kartami a jejich aukcemi zabývá, bylo v roce 2003 vydáno jen 23 kopií Jamesových nováčkovských kartiček v barvách Clevelandu. "Vzhledem k tomu, jak málo jich je k dispozici, a k rostoucí poptávce se z této kartičky rychle stal korunní klenot všech investic do sportovních karet," uvedla PWCC Marketplace na sociálních sítích.

Movití sběratelé sportovních relikvií už letos utratili vysoké částky. Vedle Mantleovy kartičky se nedávno prodala podepsaná nováčkovská karta sedminásobného vítěze Super Bowlu Toma Bradyho za 2,25 milionu dolarů. V březnu zájemce zaplatil za vzácnou nováčkovskou kartu zesnulého basketbalisty Kobeho Bryanta 1,795 milionu dolarů.

Tohle je pět nejdražších kartiček historie: 

reklama