Bulls se učí, jak se vyvarovat pětiminutovky hrůzy. Satoranský přispěl 13 body

5. 12. 2019 8:11
Basketbalista Tomáš Satoranský pomohl v NBA Chicagu 13 body k druhé výhře za sebou, což se Bulls podařilo poprvé v sezoně. Po úspěchu v Sacramentu zvítězili ve středu doma nad týmem ze dna tabulky Západní konference Memphisem 106:99 a jsou na východě s osmi výhrami a 14 porážkami na desátém místě.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Český reprezentační rozehrávač odehrál přes 33 minut a k výhře Chicaga přispěl také osmi asistencemi, šesti doskoky a třemi získanými míči. Na další dvouciferný bodový výkon Satoranský dosáhl přesto, že neměl střelecký den a z pole trefil jen tři z deseti pokusů. Nedal ani jednu ze dvou trojek.

Bulls před svými fanoušky ani jednou neprohrávali a v první půli měli k dobru až 22 bodů, po změně stran se ale jejich náskok začal drolit. Čtyři a půl minuty před koncem už vedli jen o bod.

"Hrajeme 12 nebo 15 minut výborně, jenže pak pokaždé přijde pět minut hrůzy," řekl trenér Chicaga Jim Boylen. "Učíme se, jak se toho příště vyvarovat, dobré týmy tohle dokážou. Potřebujeme se dostat na vítěznou vlnu," dodal.

Po oddechovém čase jeho svěřenci předvedli úsek 12:3, při kterém dal nejlepší chicagský střelec Zach LaVine osm bodů z celkových 25. Znovu si vypracovali dvouciferný náskok a definitivně rozhodli o výhře. V koncovce si z trestných hodů triumf pohlídali, a to i zásluhou Satoranského, který v celém duelu proměnil sedm z devíti šestek.

"Zase jsme přišli o náskok, ale stejně jako v Sacramentu jsme se z toho dokázali oklepat a ve správnou chvíli opět zabrali," řekl křídelník LaVine. Pivot Wendell Carter zaznamenal double-double za 16 bodů a 13 doskoků, navíc čtyři soupeřovy střely zablokoval. Lauri Markkanen přidal 15 bodů.

Hosty táhl Jonas Valančiunas se sezonním maximem 32 bodů, k nimž přidal 13 doskoků. "Dělal jsem, co jsem mohl. Potřebujeme nutně sbírat vítězství, nějak se z té mizérie dostat," uvedl litevský pivot. Po 15 bodech přidali Jae Crowder s Jarenem Jacksonem.

Hvězdný Řek Janis Adetokunbo dovedl 35 body a devíti doskoky lídra Východní konference Milwaukee k 13. vítězství za sebou. Bucks si z Detroitu odvezli výhru 127:103. Stejnou bilanci (19 výher a tři prohry) má i vedoucí celek západu Los Angeles Lakers. Tým kolem LeBrona Jamese, autora 20 bodů a 12 asistencí, zvítězil v Utahu 121:96. Anthony Davis se blýskl 26 body.

Výsledky NBA:

Chicago - Memphis 106:99 (za domácí Satoranský 13 bodů, 8 asistencí, 6 doskoků), Atlanta - Brooklyn 118:130, Boston - Miami 112:93, Charlotte - Golden State 106:91, Dallas - Minnesota 121:114, Detroit - Milwaukee 103:127, Oklahoma City - Indiana 100:107, Orlando - Phoenix 128:114, Portland - Sacramento 127:116, Utah - LA Lakers 96:121.

2. Utah 22 12 10 54,5
3. Minnesota 20 10 10 50,0