reklama

Video: Frustrovaný Richardson hodil botu do hlediště a hrozí mu trest

Josh Richardson Josh Richardson autor: ČTK
Rozehrávač Miami Josh Richardson hodil v rozčilení v nedělním utkání NBA proti Los Angeles Lakers botu mezi diváky a hrozí mu trest od vedení soutěže. Pětadvacetiletého basketbalistu naštvalo, že rozhodčí neodpískali faul Joshu Hartovi, který se ho snažil zastavit při nájezdu na koš. Richardsonovi se při pádu vyzula bota, s kterou pak na sudího mával, než ji zahodil do hlediště.

"Nechci o tom mluvit. Bylo toho víc. Chytil mě," řekl po zápase Richardson, který po incidentu hrál chvíli bez boty a vysloužil si pátý faul. Za hození boty pak dostal technickou chybu a musel do šaten.

Trenér Miami Erik Spoelstra se postavil za svého svěřence s tím, že sudí měli odpískat faul. "Souhlasím s Joshem - ne s tím, že hodil botu na tribunu, to je nepřijatelné. Ale smečoval a byl tam zřejmě nějaký kontakt, při kterém ztratil botu. Z mého pohledu tam kontakt byl, a z toho pramenila ta frustrace," uvedl kouč Heat, kteří prohráli 97:113 s Lakers, za které nastřílel 51 bodů bývalý tahoun Miami LeBron James.

reklama