reklama

Basketbalista Veselý mění v NBA dres, míří do Denveru

Jan Veselý se možná opět začne smát, výměna do Denveru by mu mohla pomoct, přestože tomu se také zatím moc nedaří. Jan Veselý se možná opět začne smát, výměna do Denveru by mu mohla pomoct, přestože tomu se také zatím moc nedaří. autor: www.jan-vesely.com
Basketbalista Jan Veselý mění v NBA působiště. Washington vyměnil jediného českého hráče v zámořské soutěži podle stanice CBS do Denveru za zkušeného rozehrávače Andrého Millera.

Washington - Basketbalista Jan Veselý mění v NBA působiště. Washington vyměnil jediného českého hráče v zámořské soutěži podle stanice CBS do Denveru za zkušeného rozehrávače Andrého Millera.

Veselý se ani ve třetí sezoně v NBA neprosazoval tak, jak by si zástupci Wizards představovali. Už v listopadu vedení Washingtonu oznámilo, že nevyužije opci na prodloužení smlouvy, takže by se šestka draftu z roku 2011 měla stát po sezoně volným hráčem.

V tomto ročníku naskočil třiadvacetiletý rodák z Ostravy do 33 z dosavadních 54 zápasů Washingtonu, poslední dobou nastupoval jen na pár minut. Jeho statistiky činí v průměru 3,2 bodu a 3,4 doskoku na utkání.

Washington má bilanci 26 vítězství a 28 porážek, nový Veselého klub je na tom ještě hůře. Denver vyhrál jen 24 z 52 utkání a v Severozápadní divizi je předposlední.

Hlavní postavou výměny je sedmatřicetiletý Miller, který hraje NBA už patnáctou sezonu. V roce 2002 byl nejlépe přihrávajícím hráčem v lize. V historické tabulce mu patří s 8056 asistencemi deváté místo.

V Denveru Miller od konce minulého roku nehrál, kvůli neshodám s koučem Brianem Shawem byl vyřazen z týmu. Předtím měl průměr 5,9 bodu a 3,3 asistence na zápas. Ve Washingtonu by měl Miller plnit roli náhradníka hlavní hvězdy Johna Walla.

Obnoví tak spolupráci s trenérem Randym Wittmanem, pod jehož vedením hrával za Cleveland. Součástí transakce je i odchod Erica Maynora z Washingtonu do Philadelphie, která navíc získá dvě volby v druhém kole draftu.

reklama