reklama

Basketbalisté bez největší hvězdy. Veselý reprezentaci na startu boje o mistrovství světa nepomůže

Jan Veselý Jan Veselý autor: Milan Kammermayer
Čeští basketbalisté si na startu kvalifikace o mistrovství světa musí poradit bez své největší hvězdy Jana Veselého.

Praha - Basketbalistu Jana Veselého, vítěze Evropské ligy, neuvolní české reprezentaci na začátek kvalifikace MS, jeho klub Fenerbahce Istanbul kvůli termínové kolizi. Do národního týmu se naopak vracejí Ondřej Balvín, Pavel Pumprla a také Američan s českým pasem Blake Schilb.

Ginzburg zůstává. Izraelský kouč povede české basketbalisty i přes vlnu kritiky další čtyři roky Ginzburg zůstává. Izraelský kouč povede české basketbalisty i přes vlnu kritiky další čtyři roky Čtěte zde

Trenér Ronen Ginzburg zařadil do čtrnáctičlenné nominace na přípravný kemp před kvalifikačními zápasy s Islandem a Finskem jen šest hráčů ze zářijového mistrovství Evropy. Tomáše Satoranského nepustí povinnosti v NBA, Jiří Welsch ukončil reprezentační kariéru, Tomáš Kyzlink s Lukášem Palyzou jsou zraněni a Šimon Puršl s Kamilem Švrdlíkem se do výběru nevešli.

První šanci v národním týmu dostávají pardubický rozehrávač Viktor Půlpán a také křídelní hráč Ondřej Sehnal z USK Praha.

Balvín, 217 centimetrů vysoký pivot, naposledy reprezentoval v soutěžním utkání v roce 2014. Následně se nevešel do výběru pro ME 2015 a chyběl i v olympijské kvalifikaci 2016 a na letošním evropském šampionátu, kam ho nepustilo doléčované zranění.

Kvůli rekonvalescenci chyběl i Pumprla, který se vrací a měl by patřit k hlavním tahounům a také kandidátům na kapitána. Schilb, který v roce 2015 dostal český pas, přišel o letošní ME kvůli hledání angažmá. Nakonec zakotvil ve španělské Seville a nyní nominaci přijal.

Nominace basketbalistů na listopadové kvalifikační zápasy o MS 2019:

Rozehrávači: Jakub Šiřina (Opava), Viktor Půlpán (Pardubice), Tomáš Vyoral (Nymburk).

Křídla: Vojtěch Hruban, Jaromír Bohačík, Pavel Pumprla (všichni Nymburk), Michal Mareš, Ondřej Sehnal (oba USK Praha), Blake Schilb (Sevilla/Šp.), Tomáš Pomikálek (Děčín).

Pivoti: Patrik Auda (Rosa Radom/Pol.), Ondřej Balvín (Gran Canaria/Šp.), Martin Kříž, Martin Peterka (oba Nymburk).

reklama