Nejhorší výkon od 50. let. Boston dal jen sedm bodů za čtvrtinu

20. 4. 2016 8:43
aBasketbalisté San Antonia a Atlanty v úvodním kole play off NBA bez potíží vyhráli i druhé domácí zápasy. San Antonio v úterý přehrálo Memphis 94:68, Atlanta porazila Boston 89:72.
Basketbalistům Bostonu se duel v Atlantě moc nepovedl.
Basketbalistům Bostonu se duel v Atlantě moc nepovedl. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté San Antonia a Atlanty v úvodním kole play off NBA bez potíží vyhráli i druhé domácí zápasy. San Antonio v úterý přehrálo Memphis 94:68, Atlanta porazila Boston 89:72. Pouhých sedm bodů Bostonu v první čtvrtině je v play off nejnižší počet od zavedení časového limitu na útok v roce 1954.

Favorizovaný tým San Antonia ve druhém utkání série ani jednou neprohrával. Spurs skvěle bránili a Grizzlies si připsali dva negativní klubové rekordy: v první čtvrtině dali pouze 11 bodů a celkově zůstali na 68 bodech.

Do hry se zapojilo všech třináct hráčů Spurs a každému z nich se podařilo skórovat. K pozici nejlepšího střelce utkání stačilo Patricku Millsovi 16 bodů.

Tragická čtvrtina Bostonu

Ještě horší první čtvrtinu prožili hráči Bostonu, kteří v hale Atlanty nastříleli pouhých sedm bodů. Od zavedení časového limitu na útok v roce 1954 nedal žádný tým v play off méně. V úvodních dvanácti minutách hosté minuli 20 střel.

"Musíme tomu přijít na kloub. Oni dobře brání týmově, ale my hráči i s trenéry musíme vymyslet, jak na jejich obranu hrát co nejjednodušeji," řekl po utkání rozehrávač Bostonu Isaiah Thomas, jenž byl s 16 body nejlepším střelcem Celtics.

Za Atlantu nastříleli po 17 bodech Al Horford a Kyle Korver. Ten hodil za hlavu nepovedené první utkání, v němž proměnil jediný z deseti střeleckých pokusů. Tentokrát se Korver trefil z pole šestkrát, z toho bylo pět trojek. Skvělou obranu Hawks potvrdilo i to, že v úterním utkání nasbírali 15 bloků, což je nový klubový rekord.