Basketbalisté Charlotte vyhráli v Orlandu, Walker zazářil 40 body

23. 1. 2016 10:23
Rozhodující trojku vstřelil 17 sekund před koncem Spencer Hawes, Magic v NBA prohráli popáté za sebou.
Amar'e Stoudemire (Miami Heat)
Amar'e Stoudemire (Miami Heat) | Foto: Reuters

New York - Čtyřiceti body a devíti asistencemi pomohl Kemba Walker basketbalistům Charlotte k vítězství v Orlandu. Hosté vyhráli 120:116 po prodloužení, třebaže ještě na počátku čtvrté čtvrtiny ztráceli osmnáct bodů. Rozhodující trojku vstřelil 17 sekund před koncem Spencer Hawes, Magic v NBA prohráli popáté za sebou.

Naopak San Antonio rozšířilo vítěznou sérii o třináctý zápas, Spurs vyhráli v Los Angeles nad Lakers 108:95. Domácí příznivci mohli už jen nostalgicky vzpomínat na jedenaosmdesátibodovou kanonádu Kobeho Bryanta proti Torontu, od níž uplynulo rovných deset let. Sedmatřicetiletý Bryant dal tentokrát jen pět bodů, na druhé straně si jich o rok starší náhradník Manu Ginobili připsal 20.

Čtyřicáté vítězství v sezoně zaznamenali obhájci titulu z Golden State, kteří doma přehráli Indianu 122:110. Warriors poprvé vedl hlavní kouč Steve Kerr, který se zotavil po dvou letních operacích zad. Stephen Curry nastřílel 39 bodů, díky 12 asistencím a deseti doskokům si připsal triple-double, diváky ale nadchl zejména košem z půlky hřiště na konci prvního poločasu.

Předtím se Curry trefil z ještě větší dálky, jenže až po skončení první čtvrtiny. "Takhle to Steph dává v tréninku pořád," prohlásil obdivně Kerr. "Škoda že ta první střela taky neplatila," dodal s úsměvem Curry.

Výsledky NBA:

Boston - Chicago 110:101, Brooklyn - Utah 86:108, Dallas - Oklahoma City 106:109, Golden State - Indiana 122:110, Houston - Milwaukee 102:98, LA Lakers - San Antonio 95:108, New York - LA Clippers 88:116, Orlando - Charlotte 116:120 po prodl., Toronto - Miami 101:81.