Basketbalisté Clippers přehráli Oklahomu, favorit selhal v závěru

3. 3. 2016 9:00
Oklahoma měla ve středečním zápasu NBA dlouho kontrolu, ale basketbalisté Los Angeles Clippers dokázali v závěru otočit na 103:98. Houston, který bojuje o postup do play off v Západní konferenci, si připsal cennou výhru nad New Orleans 100:95.
Basketbalisté Los Angeles Clippers dokázali zdolat tým Oklahoma City.
Basketbalisté Los Angeles Clippers dokázali zdolat tým Oklahoma City. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Oklahomy o víkendu ztratili vyrovnaný duel s nejlepším týmem NBA Golden State a ve středu prožili další velké zklamání. Utkání proti Los Angeles Clippers měli lídři Severozápadní divize dlouho pod kontrolou, ale koncovku vůbec nezvládli a prohráli 98:103.

Thunder, vedení tradičními oporami Russellem Westbrookem a Kevinem Durantem, vyhráli první čtvrtinu o třináct bodů, dál si udržovali bezpečný náskok a ještě sedm minut před koncem vedli šestnáctibodovým rozdílem. Domácí Clippers však vyhráli závěrečný úsek zápasu 26:5 a hostům už dovolili vstřelit jediný koš z pole.

Durant nastřílel 30 bodů, Westbrook přidal ke 24 bodům 12 asistencí. Velký obrat Clippers vedl Chris Paul s 21 body a 13 asistencemi, pivot DeAndre Jordan kraloval pod košem s 18 doskoky a postaral se o 20 bodů.

San Antonio návrat domů oslavilo výhrou

San Antonio doma nehrálo skoro měsíc kvůli Utkání hvězd a sérii zápasů venku, ale i po dlouhé pauze Spurs potvrdili, že jsou ve své hale k neporažení. Kawhi Leonard dal 27 bodů, LaMarcus Aldridge přidal 23 bodů a deset doskoků a Spurs přejeli Detroit 97:81. V domácím prostředí vyhráli už devětadvacátý zápas v řadě a stali se po Golden State druhým týmem, jenž si zajistil účast ve vyřazovacích bojích.

"Kawhi a LaMarcus byli dnes v ofenzivě skvělí a táhli nás, tak jsme jim pořád přihrávali míč. Dnes zaslouží velkou pochvalu," ocenil obě své hvězdy trenér vítězů Gregg Popovich. Marcus Morris a Tobias Harris dali za Pistons po 16 bodech, ale ani oni nezabránili první porážce po čtyřech výhrách.

Houston, který bojuje o postup do play off v Západní konferenci, si připsal cennou výhru nad New Orleans 100:95. Rockets v utkání trefili jen tři z 34 trojkových pokusů, ale ten poslední v závěrečné minutě proměnil Patrick Beverley a poslal svůj tým do vedení. Houston vedl James Harden s 39 body, 12 doskoky a sedmi asistencemi, na druhé straně se nedařilo Anthonymu Davisovi, který dal za Pelicans 12 bodů.

NBA:

Boston - Portland 116:93, Denver - LA Lakers 117:107, Houston - New Orleans 100:95, LA Clippers - Oklahoma City 103:98, Memphis - Sacramento 104:98, Milwaukee - Indiana 99:104, Minnesota - Washington 98:104, Orlando - Chicago 102:89, Philadelphia - Charlotte 99:119, San Antonio - Detroit 97:81, Toronto - Utah 104:94.

4. Denver 61 24 37 39,3
5. Minnesota 61 19 42 31,1