Basketbalisté do 19 let podlehli na šampionátu i Argentině

28. 6. 2013 22:15
Česká reprezentace utrpěla ve druhém zápase domácího MS drtivou porážku od Argentinců. | Foto: ČTK

Praha - Čeští basketbaloví reprezentanti do 19 let prohráli na mistrovství světa v Praze i druhé utkání. Argentině podlehli 55:76 a postup do osmifinále se jim hodně vzdálil.

Domácímu výběru utekl zápas v druhé čtvrtině, v níž Jihoameričané vyhráli stěžejní úsek hry 20:2.

Češi v sobotu musejí porazit Írán. A pokud Litva vyhraje ve skupině i třetí zápas, potřebují domácí reprezentanti k postupu zvítězit minimálně o šestnáct bodů.

"Musím se omluvit za náš výkon. Sice jsme se snažili, ale na soupeře jsme nestačili," řekl trenér Petr Jachan.

"Zatímco včera jsme mohli proti favorizované Litvě jen překvapit, tak dnes jsme byli v opačné roli, která nám nesvědčila," dodal.

Češi selhali ve druhé čtvrtině

V utkání poražených celků z prvního dne mistrovství začali Češi opět nervózně. V úvodních dvou minutách čtyřikrát ztratili míč, ale Argentinci toho nevyužili k získání většího náskoku.

V druhé čtvrtině však domácí trápení v postupném útoku pokračovalo, zatímco Argentinci trefili čtyři trojky a předvedli šňůru 20:2.

Až nejlepší střelec úvodního utkání proti Litvě Martin Peterka přibrzdil soupeřův nápor čtyřmi body v řadě.

V poločase vedla Argentina 39:23 a ani třetí desetiminutovka nepřinesla z české strany výrazné zlepšení. Domácí hráči bojovali až do konce, nepovedlo se jim ale už přiblížit na menší než osmnáctibodový rozdíl.

"Argentinci skórovali z každého útoku"

Nejlepším českým střelcem byl kapitán Petr Šafarčík s deseti body. Radovan Kouřil dal osm bodů, ale proměnil jen dvě z 13 střel z pole.

"Ve druhé čtvrtině byl problém v obraně. Argentinci se prosazovali z téměř každého útoku, z čehož jsme začali být frustrovaní, a proto se nám nevedlo v ofenzivě. Zítra s Íránem musíme hrát na 120 procent," prohlásil křídelní hráč Jiří Šoula.