Basketbalisté Kolína sebrali Pardubicím semifinále

27. 4. 2012 22:45
Basketbalisté Kolína vyhráli rozhodující páté čtvrtfinále s Pardubicemi na jejich palubovce o jediný bod 79:78 a zahrají si o ligové medaile.
Basketbalisté Kolína přešly překvapivě do semifinále play-off přes Pardubice
Basketbalisté Kolína přešly překvapivě do semifinále play-off přes Pardubice | Foto: ČTK

Pardubice - Basketbalisté Kolína vyhráli rozhodující páté čtvrtfinále s Pardubicemi na jejich palubovce o jediný bod 79:78 a zahrají si o ligové medaile. Překvapivé semifinalisty čeká mistrovský celek posledních osmi sezon Nymburk, druhá dvojice Prostějov - Děčín už byla jasná dříve.

"Je to hodně bolavé. Zápas jsme prohráli ve druhé čtvrtině, kdy jsme neproměnili strašné množství střeleckých pozic. Taky jsme měli hanebné procento trestných hodů. To je vražda," řekl České televizi pardubický kouč Jan Slowiak.

Jeho tým vyhrál první čtvrtinu o bod (20:19), jenže ve druhé dal jen 12 bodů, o polovinu méně než Kolín. Drama vyvrcholilo v poslední minutě. Pardubický Ondřej Peterka se třemi trojkami snažil smazat kolínské vedení, jenže po jeho poslední střele domácí stále prohrávali o bod a zbývaly jim jen tři sekundy. A Kolín už si postup vzít nenechal.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 5. zápas:

Pardubice - Kolín 78:79 (20:19, 32:43, 54:56)

Nejvíce bodů:: Bohačík 21, Hampton 18, Arnold 16, O. Peterka 11 - Ames 17, Ličartovský 16, Barnes 14, Field 12, Machač 10. Rozhodčí: Hruša, Gabara, Vrážel. Trestné hody: 34/22 - 26/15. Fauly: 24:26. Trojky: 6:4. Konečný stav série 2:3.

Semifinálové dvojice: Nymburk - Kolín, Prostějov - Děčín.