Basketbalisté Lakers nastříleli Knicks 51 bodů za čtvrtinu

26. 3. 2014 9:43
Basketbalisté Lakers předvedli v úterním zápase NBA famózní střelecký výkon ve třetí čtvrtině, v níž 51 body deklasovali New York a alespoň na chvíli dali zapomenout na mizerné výkony v této sezoně
NBA: New York Knicks at Los Angeles Lakers (Xavier Henry)
NBA: New York Knicks at Los Angeles Lakers (Xavier Henry) | Foto: Reuters

Los Angeles - Basketbalisté Lakers předvedli v úterním zápase NBA famózní střelecký výkon ve třetí čtvrtině, v níž 51 body deklasovali New York a alespoň na chvíli dali zapomenout na mizerné výkony v této sezoně. Slavný klub se potácí mezi nejhoršími v lize, tentokrát však i bez zraněných opor po ofenzivní smršti porazil Knicks 127:96.

Lakers bez Kobeho Bryanta, Stevea Nashe i Paua Gasola sice první čtvrtinu prohráli 14:22, ale v poločase už vedli 50:42. Hlavní show přišla v třetí dvanáctiminutovce, během níž hollywoodský celek stihl nasázet 51 bodů, což je nový klubový rekord.

"Padalo nám to tam odevšud. Bylo to nakažlivé, nejdříve jsme proměňovali dobré pozice, pak i ty horší," řekl trenér Lakers Mike D'Antoni. Z jeho svěřenců se činil nejvíce s 22 body Xavier Henry, 20 bodů přidal Nick Young. Lakers proměnili 18 z 28 trojek a jejich náhradníci dohromady nastříleli 82 bodů. Hostům nestačilo 29 bodů Carmela Anthonyho.

Zápas sledoval z lóže i někdejší úspěšný trenér Lakers Phil Jackson, jenž se nedávno do NBA vrátil jako prezident právě Knicks. Ti si druhou prohrou v řadě zkomplikovali boje o play off. Ve Východní konferenci na osmou Atlantu ztrácejí už tři zápasy.

Naopak důležitou výhru si připsal další tým balancující na hraně play off Dallas, který porazil Oklahomu 128:119 po prodloužení. Domácí Mavericks k výhře dovedl Dirk Nowitzki, jenž nasbíral 32 bodů, deset doskoků a šest asistencí. V prodloužení dala německá hvězda sedm bodů. Hostům nepomohlo ani 43 bodů Kevina Duranta, který už v 36. zápase v řadě pokořil hranici 25 bodů.

Výsledky NBA:

Cleveland - Toronto 102:100, Dallas - Oklahoma City 128:119 po prodl., LA Lakers - New York 127:96, Orlando - Portland 95:85.

2. Portland 72 45 27 62,5
3. Minnesota 69 34 35 49,3