Basketbalisté Nymburka i Prostějova v poháru prohráli

18. 1. 2011 22:00
Estudiantes-Nymburk 87:80, Prostějov-Ostende 66:74

Madrid/Prostějov - Basketbalisté Nymburka v prvním duelu osmifinálové skupiny Evropského poháru ULEB prohráli na palubovce favorizovaného Estudiantes Madrid 80:87.

Španělskému týmu pomohl k vítězství i český reprezentant Jiří Welsch, který za 26 minut hry nastřílel čtyři body, hlavně ale velmi dobře bránil své spoluhráče z národního týmu Pavla Pumprlu a Ladislava Sokolovského.

Nymburk doplatil především na výraznou převahu domácích pod oběma koši.

Welsch vs. Nymburk. Pikantní úvod osmifinále Eurocupu

Oba týmy od začátku vsadily vše na ofenzivní kartu. Především Nymburk se v obraně hodně trápil, a tak se snažil se soupeřem držet krok v útoku. Pomáhala mu především lepší střelba z dálky.

Basketbalisté Nymburka
Basketbalisté Nymburka | Foto: Aktuálně.cz

Estudiantes se ve čtvrté čtvrtině dostali až do dvanáctibodového vedení, dvě minuty před koncem však Nymburk po čtyřech trojkách v řadě snížil na rozdíl pouhých dvou bodů a duel zdramatizoval, Madrid však už výhru nepustil.

Nymburk doplatil na to, že pod košem nedokázal pokrývat Američana Asellina a Brita Clarka, kteří získali pro Madrid několik důležitých útočných doskoků a následné lehké body z pod koše. Na ofenzivní doskoky Nymburk jednoznačně prohrál 3:16.

Příští osmifinálový zápas sehraje český mistr za týden v Pardubicích proti italské Casertě.

Prostějov prohrál kvůli nezvládnuté druhé půli

Basketbalisté Prostějova vstoupili do osmifinálové fáze Vyzývacího poháru domácí porážkou 66:74 od belgického týmu Telenet Ostende.

Hanáci vyhráli poločas a ještě krátce po změně stran vedli 38:31, ale pak začal diktovat tempo hry soupeř.

Eugene Lawrence
Eugene Lawrence | Foto: ČTK

"Nevycházela nám střelba z tříbodového prostoru a hodně jsme se trápili s koncovkou v začátku utkání. V útoku jsme měli dnes velké problémy, které se projevily také v závěru, kdy jsme nedokázali po snížení na dva body otočit výsledek. Naopak soupeř střílel často hodně šťastné koše," uvedl prostějovský kouč Bálint.

V jeho týmu nastoupil poprvé slovinský pivot Željko Zagorac, který odehrál necelou čtvrthodinu a zaznamenal devět bodů. "Odvedl solidní výkon, střelecky se prosadil z podkošového prostoru," dodal Bálint.

Ve druhém kole nastoupí Prostějov za týden v Zadaru, který prohrál s Lokomotivem Kubaň 69:87.

Utkání 1. kola osmifinále Evropského poháru ULEB:

Estudiantes Madrid - ČEZ Nymburk 87:80 (29:25, 47:47, 69:64)
Nejvíce bodů: Asselin 20, Clark 15, Caner-Medley 14, Ellis 12 - Simmons 16, Pumprla a Benda po 15, Lenzly 14. Rozhodčí: Facchini (It.), Kalpakas (Švéd.), Geller (Belg.). Trestné hody: 24/16 - 6/4. Fauly: 12:21. Trojky: 7:12. Diváci: 2000.

Caserta - Galatasaray Istanbul 81:76 po prodl. (69:69, 37:27)

1. Estudiantes Madrid 1 1 0 87:80 2
2. Caserta 1 1 0 81:76 2
3. Galatasaray Istanbul 1 0 1 76:81 1
4. ČEZ Nymburk 1 0 1 80:87 1

Utkání 1. kola osmifinále Vyzývacího poháru FIBA:

BK Prostějov - BC Ostende 66:74 (13:16, 35:31, 52:58)
Nejvíce bodů: Veikalas 18, Landry 17, Hyzy 10 - Lojeski 17, Green, Faison a Thomas po 11, Mitchell 10. Trestné hody: 17/14 - 23/15. Fauly: 22:20. Trojky: 4:7.

Lokomotiv Kubaň - BC Zadar 87:69 (43:28).

1. Kubaň 1 1 0 87:69 2
2. Ostende 1 1 0 74:66 2
3. Prostějov 1 0 1 66:74 1
4. Zadar 1 0 1 69:87 1