reklama

Basketbalisté prohráli s Poláky i podruhé, tentokráte o bod

Tomáš Satoranský Tomáš Satoranský autor: ČTK
Ani druhý přípravný zápas se českým košíkářům nepovedl podle představ.

Walbrzych - Čeští basketbalisté prohráli i druhé přípravné utkání před mistrovstvím Evropy v Polsku 64:65. Oproti sobotnímu duelu však tentokrát za zavřenými dveřmi bez diváků předvedli výrazně lepší výkon. Chytila se zejména klíčová opora Tomáš Satoranský, který k 11 bodům přidal devět doskoků a šest asistencí.

Svěřenci trenéra Ronena Ginzburga sice stejně jako v sobotu brzy zaostávali a v utkání ani jednou nevedli, přesto se neustále drželi v kontaktu. V poslední čtvrtině prohrávali už o 12 bodů, ale v závěrečné čtyřminutovce předvedli parádní finiš. Osm vteřin před koncem mohl vyrovnat Hruban, ale trojkový pokus neproměnil.

"K tomu, abychom vyhráli, scházelo, aby Vojta na konci proměnil trojku. Ale dneska to bylo daleko lepší jak na obranné, tak na útočné polovině, i když ta střelba nám pořád hapruje," řekl pivot Petr Benda, který byl se 14 body nejlepším střelcem utkání.

Češi se tentokrát trápili i s trestnými hody, v nichž měli úspěšnost jen 55 procent. "Škoda, že nešly i šestky. I s tímto handicapem jsme s nimi ale dneska hráli vyrovnaný zápas," dodal Benda.

Další přípravné duely sehrají Češi o příštím víkendu v Německu.

reklama