Basketbalisté prohráli v přípravě na ME s Němci

7. 8. 2015 22:10
Čeští basketbalisté v přípravě na mistrovství Evropy prohráli v Německu 61:68 a připsali si tak třetí prohru v řadě
Čeští basketbalisté v akci - ilustrační foto..
Čeští basketbalisté v akci - ilustrační foto.. | Foto: ČTK

Wetzlar - Čeští basketbalisté v přípravě na mistrovství Evropy prohráli v Německu 61:68 a připsali si tak třetí prohru v řadě. Odveta se hraje v sobotu od 14:00 znovu ve Wetzlaru.

Češi pod vedením trenéra Ronena Ginzburga už nastoupili v téměř ideální sestavě, chybí pouze Pavel Pumprla. První minuty v českém dresu odehrál i Blake Schilb, který čeká na české občanství. Nastoupil už také Jan Veselý, který za 20 minut stihl šest bodů a tři doskoky.

Pod košem však dominovali Němci, kteří nutili hosty střílet z dálky a na doskoku je přeskákali 40:29. Češi především zásluhou Tomáše Satoranského trefili 10 trojek, ale ani to nestačilo k tomu, aby odvrátili porážku. Kromě Satoranského se 14 body se už žádný z hostů nedostal na dvouciferný počet bodů.

Přípravné utkání basketbalistů:

Německo - ČR 68:61 (14:13, 33:34, 52:45)

Nejvíce bodů: Schröder 17, Benzing 12, Lo 9 - Satoranský 14, Auda 7, Veselý 6. Fauly: 22:23. Trestné hody: 31/21 - 20/13. Trojky: 5:10. Doskoky: 40:29.