Basketbalistky Brna porazily Krakov, USK naopak prohrálo

7. 11. 2012 21:14
Basketbalistky Brna porazily v Evropské lize Krakov 77:74 po prodloužení USK naopak prohrálo Jekatěrinburgem.
Hráčky USK nestačily na Jekatěrinburg
Hráčky USK nestačily na Jekatěrinburg | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha/Brno - Basketbalistky USK Praha při premiéře nové trenérky Natálie Hejkové prohrály v Evropské lize s předním evropským celkem Jekatěrinburgem 71:78. Po třech duelech tak mají ve skupině C tři porážky.

To IMOS Brno zvítězilo ve třetím kole Evropské ligy ve skupině A nad Wislou Krakov po prodloužení 77:74 a ukončilo sérii jedenácti proher. O výsledku rozhodl 15 sekund před koncem prodloužení tříbodový koš Vlkové.

O triumfu ruského účastníka posledních pěti Final Four soutěže rozhodla 25 body hvězdná Američanka Diana Taurasiová. Hráčky USK prohrály s Jekatěrinburgem poosmé za sebou, ovšem nejmenším rozdílem.

"Bylo to těžké, protože jsme měly společně jen dva dny," řekla po zápase Hejková, která se funkce po odvoleném Ivanu Benešovi ujala v pondělí. "Bála jsem se, aby nás Jekatěrinburg nesmetl nějakou cunami, ale hráčky se chtěly vytáhnout a první půle z našeho pohledu byla dobrá. Jenže pak jsme šly výkonem dolů.

Obrana jako by přestala existovat, nekomunikovaly jsme a soupeř měl otevřené pozice ke střelbě. Jekatěrinburg měl také výhodu, že má Dianu Taurasiovou, což je jednoznačně nejlepší hráčka současnosti," zhodnotila duel.

Brněnské drama v prodloužení

České vicemistryně otočily výsledek až v závěrečné čtvrtině. Wisle nepomohla k prvnímu vítězství v soutěži ani olympijská vítězka Američanka Tina Charlesová.

Nová posila Krakova sice dala 32 bodů a připsala si 14 doskoků, ale ani to vedoucímu celku polské ligy k vítězství nestačilo. Naposledy v Evropské lize Brňanky porazily před rokem právě Wislu.

V prodloužení už vedly domácí basketbalistky 69:64, bojovné Polky srovnaly skóre, závěr ale nezvládly. Šest vteřin před koncem si ještě mohla vynutit druhé prodloužení Krezelová, která ale ze tří trestných hodů proměnila jen dva.

Utkání 3. kola Evropské ligy basketbalistek:

Skupina A:

IMOS Brno - Wisla Krakov 77:74 po prodl. (11:14, 28:33, 45:51, 64:64)

Nejvíce bodů: Abdiová 24, Ohldeová 18, Horáková 15 - Charlesová 32, Ouvinová 10. Rozhodčí: Vassallo (Mal.), Špendl (Slovin.), Stoica (Rum.).

Skupina C:

ZVVZ USK Praha - Jekatěrinburg 71:78 (19:20, 38:31, 54:61)

Nejvíce bodů: Dubljevičová 14, Brunsonová 12, Vítečková a Vaughnová po 9 - Taurasiová 25, Kobrynová 13, Grudaová a Parkerová po 11. Fauly: 19:16. Trestné hody: 13/10 - 22/15. Trojky: 5:5.