16. 12. 2009 20:13
Frisco Sika Brno - Tarbes GB 83:68
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Attila Racek

Brno - Basketbalistky Frisco Sika Brno porazily v 8. kole Evropské ligy nejlepší současný francouzský tým Tarbes 83:68.

V tabulce skupiny D se Brno při stejném počtu bodů posunulo zásluhou lepšího skóre na druhé místo před Fenerbahce Istanbul.

O svém vítězství rozhodly ve druhé čtvrtině, po níž získaly desetibodový náskok, který po změně stran už udržely.

Ve vyrovnaném úvodu stačily domácí basketbalistky pokrýt robustní francouzskou pivotku Yacoubouvou a soupeřky příliš nepouštěly pod koš. Při rychlých akcích se prosazovala brněnská pivotka Kulichová a po šesti minutách už vedly Brňanky 15:9. Trenér Tarbes Gomez stáhl Yacoubovou a nahradil ji o pět centimetrů menší Sackovou.

Čtěte více: Basketbalistky Brna prohrály na Fenerbahce o 14 bodů

Hra Tarbes se po tomto tahu zlepšila, více prostoru ke střelbě dostala zejména Američanka Houstonová, která jen v první čtvrtině nastřílela 13 bodů. Francouzský celek zvýšil agresivitu, zpřesnil zakončení a ve 14. minutě získal vedení 31:30. V této pasáži se Brňanky trápily a působily bezradně proti přesnější obraně soupeřek.

Z chvilkové krize vtáhly domácí tým Vítečková a následnými dvěma trojkami v rychlém sledu Horáková. Ta stačila nejen přesně zakončovat, ale dvakrát vystihla špatnou rozehrávku soupeřek a získání míče zakončila sólovými útoky přes polovinu hřiště a cennými koši.

I když se tým Tarbes ještě snažil kontrovat přesnými střelami Švédky Eldebringové, Brňanky se dostaly zpět do herní pohody. Jeden ze svých nejlepších zápasů v brněnském dresu odehrála Američanka Bonnerová, která výborně zakončovala a také stačila doskakovat většinu odražených míčů.

Desetibodový náskok domácí hráčky po změně stran ještě zvýšily, ale Francouzky se poté vzchopily. Pomohla jim k tomu i nepřesná hra soupeřek, které ztrácely často míče v rozehrávce. Brňanky povolily Tarbes snížit na rozdíl dvanácti bodů, zvrat ale nepřipustily.

Utkání 8. kola skupiny D Evropské ligy basketbalistek:

Frisco Sika Brno - Tarbes GB 83:68 (27:24, 48:38, 65:50)
Nejvíce bodů:
Bonnerová 19, Horáková 16, Vítečková 11 - Houstonová 29, Eldebringová 13, Yacoubouová 12. Trestné hody: 16/9 - 12/9. Fauly: 12:13. Trojky: 6:5. Diváci: 850.