reklama

Basketbalistky čekají na ME Španělsko, Ukrajina a Maďarsko

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: ČTK
Los na pražské Staroměstské radnici rozhodl o tom, že české basketbalistky na domácím mistrovství Evropy v příštím roce potkají Španělsko, Ukrajinu a Maďarsko.

Praha - České basketbalistky se na domácím mistrovství Evropy v příštím roce utkají ve skupině A se stříbrnými olympijskými medailistkami Španělkami, Ukrajinou a Maďarskem. Rozhodl o tom dnešní los na pražské Staroměstské radnici.

Trenér Brooks opět nechal Satoranského sedět. Ten si na novou roli zvyká těžce Trenér Brooks opět nechal Satoranského sedět. Ten si na novou roli zvyká těžce Čtěte zde

Skupiny A a B se odehrají na zimním stadionu v Hradci Králové, skupiny C a D bude hostit pražská hala Královka. Vítězové čtyř skupin postoupí přímo do čtvrtfinále, týmy na druhých a třetích příčkách se křížem se skupinou ve stejném městě utkají o zbylá čtyři postupová místa. Od čtvrtfinále se turnaj přesune do O2 areny. Turnaj začne 16. června, finále se bude hrát 25. června.

"Chtěli jsme se vyhnout Španělsku a to tam máme. Někoho silného jsme museli dostat. Ale jinak je los poměrně příznivý. Jak moc, ukáže až šampionát," řekl trenér českého výběru Ivan Beneš.

Španělsko je spolu s obhájkyněmi titulu Srbkami největším favoritem šampionátu. Na loňském mistrovství Evropy sice obsadilo až třetí místo, ale letos na olympijských hrách v Riu došlo až do finále, kde nestačilo jen na favoritky z USA. V týmu působí Laia Palauová a Marta Xargayová, které oblékají dres USK Praha.

Češky by měly bojovat o druhé a třetí místo s Maďarskem a Ukrajinou, které vyšla skvěle kvalifikace, v níž vyhrála skupinu dokonce před Srbskem.

Los mistrovství Evropy basketbalistek 2017 v Praze a Hradci Králové (16.-25. června):

Skupina A (Hradec Králové): Španělsko, Ukrajina, Česká republika, Maďarsko.

Skupina B (Hradec Králové): Turecko, Bělorusko, Slovensko, Itálie.

Skupina C (Praha): Francie, Srbsko, Řecko, Slovinsko.

Skupina D (Praha): Rusko, Černá Hora, Lotyšsko, Belgie.

Program:

16. června: Maďarsko - Španělsko, Ukrajina - Česká republika, Bělorusko-Itálie, Turecko - Slovensko, Srbsko - Řecko, Slovinsko - Francie, Lotyšsko - Rusko, Belgie - Černá Hora.

17. června: Česká republika - Maďarsko, Španělsko - Ukrajina, Slovensko - Bělorusko, Itálie - Turecko, Francie - Srbsko, Řecko - Slovinsko, Černá Hora - Lotyšsko, Rusko - Belgie.

18. června: volný den.

19. června: Maďarsko - Ukrajina, Česká republika - Španělsko, Bělorusko - Turecko, Slovensko - Itálie, Srbsko - Slovinsko, Francie - Řecko, Lotyšsko - Belgie, Černá Hora - Rusko.

20. června: baráž o čtvrtfinále.

21. června: volný den.

22. června: čtvrtfinále.

23. června: volný den.

24. června: semifinále a zápasy o umístění.

25. června: finále a zápasy o umístění.

reklama