Basketbalistky Trutnova se v lize posunuly na třetí místo

ČTK
18. 2. 2006 21:33
Basketbalistky Trutnova dnes poprvé v sezoně porazily pražskou Spartu a posunuly se před ni na třetí místo ve skupině A1. V domácím prostředí Východočešky zvítězily 63:62, když dokázaly v závěru otočit nepříznivý vývoj zápasu.

Pražanky první poločas vyhrály o dvanáct bodů, když obávaná střelkyně Mišurová zaznamenala 16 bodů, z toho čtyři trojky. V třetí části Východočešky povolily nastřílet soupeři pouze sedm bodů a manko výrazně snížily.

Trojka Zohnové v 35. minutě poprvé posunula domácí do vedení. Vítězství mohla vzít Trutnovu v poslední sekundě Kohoutová, která doskočila střelu Pechové, ale svoji šanci pod košem nevyužila.

Tabulku vede Gambrinus Brno, který v pátečním šlágru porazil USK 96:71, ve skupině A2 si vedení upevnily Karlovy Vary. Ve Strakonicích se k vítězství 76:66 dopracovaly až zlepšeným výkonem po změně stran.

Díky pevnější obraně si v poslední části vypracovaly až dvanáctibodový náskok a slavily třetí vítězství ze čtvrtého utkání v nadstavbě.

Hradec Králové je stejně úspěšný a po vzájemném zápasu utekl o bod Valosunu Brno, který dnes porazil na jeho hřišti 85:74. Před nováčka soutěže se dostala o bod i Slovanka Chomutov, která završila úspěšný den hostujících celků ve skupině A2 výhrou 84:79 v Olomouci, byť až po prodloužení.

Výsledky - 22. kolo:
Skupina A1:
Trutnov - Sparta Praha 63:62 (15:16, 27:39, 43:46)

Nejvíce bodů: Ziklová 15, Podešvová 12, Petrovická 11, Zohnová 10 - Mišurová 24, Pechová 11, Kohoutová 9, Kysilková 8. Rozhodčí: Hartig, Kašparová. Trestné hody: 11/8 - 16/13. Fauly: 16:15. Trojky: 5:9. Nejlepší hráčka: Stehlíková (Trutnov). Diváci: 765.

Předehráno v pátek: Gambrinus Brno - USK Praha 96:71 (55:29)

1. Gambrinus Brno         21 21 0 2194:975  42
2. USK Praha              21 18 3 2012:1239 39
3. Trutnov                21 12 9 1462:1562 33
4. Sparta Praha           21 12 9 1379:1505 33

Skupina A2:
Valosun Brno - Hradec Králové 74:85 (27:26, 45:42, 60:58)

Nejvíce bodů: Svobodová 18, Zrůstová 14, Ciulisová a V. Poláková po 13 - Nováková a Křížová po 22, Borovičková 15, Růžičková 10. Rozhodčí: Dolinek, Kapl. Trestné hody: 39/25 - 22/15. Fauly: 19:25. Trojky: 3:8. Diváci: 120. Nejlepší hráčka:
Nováková.

Strakonice - Karlovy Vary 66:76 (20:15, 34:34, 49:54)
Nejvíce bodů: Konvičková 25, Šujanová 10, Podskalská 9 - Větrovcová 24, Fabiánová 12, Magerčiaková a Sedláčková po 11. Rozhodčí: Nejezchleb, Večeřa. Trestné hody: 24/14 - 21/18. Fauly: 20:24. Trojky: 2:8. Diváci: 200. Nejlepší hráčka: Větrovcová.

Olomouc - Slovanka Chomutov 79:84 po prodl. (19:10, 41:34, 54:48, 69:69)
Nejvíce bodů: Vlková 21, Steffanová 16, Antošová 14, Polášková 12 - Perželová 17, Kubařová 14, Nečásková 12,  Peterková a Pospíšilová po 11. Rozhodčí: Holubek, Hruša. Trestné hody: 26/22 - 28/19. Fauly: 26:25. Trojky: 3:3. Diváci: 100. Nejlepší
hráčka: Vlková.

1. Karlovy Vary           22 11 11 1578:1638 33
2. Hradec Králové         22 9 13 1477:1641 31
3. Slovanka Chomutov      22 9 13 1348:1673 31
4. Valosun Brno           22 8 14 1427:1740 30
5. Strakonice             22 7 15 1317:1609 29
6. Olomouc                22 1 21 1281:1893 23