Basketbalistky USK podle očekávání jasně přehrály Györ o 27 bodů

11. 1. 2017 20:48
Basketbalistky ZVVZ USK Praha nedaly hráčkám Györu šanci a vyhrály jasně 83:56. Upevnily si tak třetí místo ve skupině.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha splnily roli favorita a v Evropské lize doma přehrály Györ jasně 83:56. A to i přesto, že jejich výkon měl k dokonalosti daleko. Soupeřkám však nedaly šanci a upevnily si třetí místo ve skupině.

V prvním vzájemném utkání v Maďarsku vyhrály Pražanky v říjnu o 39 bodů, tentokrát se jim v obraně ani útoku tolik nedařilo. Trenérka Natália Hejková se na lavičce často vztekala kvůli nedůslednosti svých hráček.

Ještě v závěru poločasu se tak Györ držel ve hře, ovšem vydařená koncovka poločasu a zejména dobrý ofenzivní výkon Kii Vaughnové, kterou Maďarky jen těžko bránily, přinesly poločasové vedení o 14 bodů.

Krátce po změně stran se navíc povedlo USK náskok navýšit na 20 bodů a definitivně zlomit odpor soupeře. Vedení už si české mistryně bez potíží hlídaly a trenérka Hejková mohla v závěru dát šanci čistě české sestavě včetně euroligových debutantek Veroniky Voráčkové a Michaely Krejzové.

Utkání 8. kola skupiny A Evropské ligy basketbalistek:

ZVVZ USK Praha - Györ 83:56 (21:10, 22:19, 17:13)

Nejvíce bodů: Vaughnová a Vyoralová po 16, Petrovičová 14, Dupreeová 12, Xargayová 11 - Kieselová 20, Simonová 10, Lichtarovičová 8. Fauly: 14:22. Trestné hody: 20/12 - 9/7. Trojky: 7:5. Doskoky: 50:35.