Basketbalistky USK Praha prohrály s Jekatěrinburgem

Red spo
12. 12. 2007 19:55
Jde o čtvrtou prohru v Evropské lize v řadě

Praha - Basketbalistky USK Praha nezvládly další zápas Evropské ligy. V domácím prostředí podlehly v šestém kole soutěže Jekatěrinburgu 72:81.

Pražanky prohrály už počtvrté v řadě za sebou, Rusky naopak vedou bez jediné prohry skupinu B.

Vysokoškolačky začaly utkání velmi dobře. Daly zapomenout na první letošní zápas Euroligy, v němž právě s tímto ruskym soupeřem utrpěly debakl s rozdílem čtyřiceti bodů. Od prvních minut se ujaly vedení a mírný náskok si udržely až do konce první třetiny.

Jenže mezi 10. a 15. minutou zažily domácí basketbalistky první krizi a dovolily Jekatěrinburgu otočit skóre. Hostující hráčky začaly mnohem snadněji prostupovat obranou Pražanek a rázem měly navrch.

Přesto se USK vrátilo do vedení a to v nejlepší možnou chvíli - těsně před poločasem, který zakončilo košem na 42:41. Vyrovnané utkání pokračovalo i po přestávce.

Ještě krátce před koncem prohrávaly Pražanky s Ruskami pouze o šest bodů, samotný závěr utkání však nezvládly, na soupeřky nestačily a prohrály 72:81.

Výsledek: USK Praha - Jekatěrinburg 72:81 (21:17, 42:41, 57:65)