Basketbalistky USK zdolaly Orenburg a drží šanci na druhé místo

13. 1. 2016 21:07
Basketbalistky ZVVZ USK Praha v Evropské lize doma porazily Naděždu Orenburg 67:59 a udržely se tak v boji o první dvě místa ve skupině B, znamenající snadnějšího soupeře pro play off.
Basketbalistky USK tentokrát vyhrály
Basketbalistky USK tentokrát vyhrály | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha v Evropské lize doma porazily Naděždu Orenburg 67:59 a udržely se tak v boji o první dvě místa ve skupině B, znamenající snadnějšího soupeře pro play off. Dosavadního lídra skupiny udolaly především díky skvělému začátku. Na třetím místě tabulky tak na ruský celek ztrácejí jedinou výhru. Navíc mají lepší vzájemné zápasy, na hřišti soupeře v říjnu prohrály o čtyři body.

Pražanky vstoupily do utkání ve velkém stylu. Téměř šest minut nedovolily soupeřkám koš ze hry a vytvořily si vedení 11:0. Skvěle hrála zejména posila Candice Dupreeová, která jen v první čtvrtině dala osm bodů.

V úvodu druhé čtvrtiny náskok domácích narostl už na 17 bodů, pak se však rozehrála hlavní hvězda hostů Dewana Bonnerová, která se trefovala i z dálky a vedení USK se rychle smrsklo jen na šest bodů. Když se však Dupreeová trefila vteřinu před koncem poločasu, šly Pražanky na přestávku s desetibodovým náskokem.

Jenže jak USK vyšel vstup do zápasu, nepovedl se naopak začátek druhé půle. Téměř pět minut nedaly české mistryně ani bod a Orenburg otočil desetibodovou ztrátu ve své vedení.

Hráčky USK to ale nezlomilo, znovu se chytly, hlavně Kia Vaughnová. Oživení přinesly i české reprezentantky Tereza Vyoralová a Ilona Burgrová. Navíc znovu vyšla poslední akce čtvrtiny a po koši Marty Xargayové s klaksonem se domácím povedlo odskočit na šest bodů.

Víc ale Orenburg nedovolil a neustále se držel na dostřel. V klíčových chvílích uklidnily USK Vaughnová a Petrovičovou, díky kterým Pražanky šly do posledních dvou minut s náskokem sedmi bodů. Klíčové bylo zejména útočné doskakování, které přineslo domácím v závěru klid i potřebné vítězství o více než čtyři body.

Utkání 10. kola skupiny B Evropské ligy basketbalistek:

ZVVZ USK Praha - Orenburg 67:59 (24:9, 38:28, 51:45)

Nejvíce bodů: Vaughnová 22, Petrovičová 19, Dupreeová 14 - Bonnerová 20, Cruzová a McBrideová po 10. Fauly: 13:14. Trestné hody: 8/7 - 14/13. Trojky: 2:4. Doskoky: 35:29.