Basketbalistky v přípravě na ME porazily Slovensko 62:52

28. 5. 2015 20:59
České basketbalistky v prvním oficiálním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy zvítězily nad Slovenskem 62:52.
Nejlepší českou hráčkou byla dnes Kateřina Elhotová.
Nejlepší českou hráčkou byla dnes Kateřina Elhotová. | Foto: cbf.cz

Karlovy Vary  - České basketbalistky v prvním oficiálním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy zvítězily nad Slovenskem 62:52. Klíčovou postavou českého týmu v Karlových Varech byla Kateřina Elhotová, která nastřílela 15 bodů.

Svěřenkyně trenéra Lubora Blažka mají za sebou soustředění v Trutnově, kde sehrály dva zápasy mezi sebou. Nyní se přesunuly do Varů, kde je od pátku čeká přípravný turnaj. Ještě před ním dnes nastoupily proti Slovensku.

Dlouho se rozehrávaly a v kontaktu se soupeřem je držely trojky Elhotové, Stejskalové a také velmi dobře hrající Hejdová, která potvrzovala dobrou formu z francouzské ligy.

V závěru první půle sice Češky odskočily, ale ve třetí části Slovenky otočily skóre na 34:33. V poslední minutě a půl však Češky předvedly šňůru 9:0 díky trojce Stejskalové a úmyslnému faulu na Vyoralovou.

Slovenky, za které nenastoupila americká posila Toliverová, pět minut nedaly ani bod. Pak sice bojovaly o zdramatizování zápasu, ale proti byla Elhotová, která dvěma trojkami definitivně rozhodla.

Další utkání Češky sehrají v pátek od 20:00 proti Lotyšsku.

Přípravné utkání basketbalistek v Karlových Varech před ME:

ČR - Slovensko 62:52 (10:14, 28:23, 49:41)

Nejvíce bodů: Elhotová 15, Hejdová 9, Vyoralová 7, Stejskalová 6 - Bálintová 21, Kissová 9, Hruščáková 6. Fauly: 23:17. Trestné hody: 14/10 - 24/20. Trojky: 6:2. Doskoky: 34:37.