reklama

Básník Charr: Klička chtěl zastrašit citáty slavných

autor: Reuters
Manuel Charr, sobotní soupeř Vitalije Klička o titul v těžké váze WBC, svého soupeře na tiskové konferenci zastrašoval netradičním způsobem - citoval výroky slavných lidí.

Moskva - Jako milovník citátů se ukázal německý boxer Manuel Charr před sobotním zápasem s Ukrajincem Vitalijem Kličkem o titul profesionálního mistra světa v těžké váze organizace WBC.

Na tiskové konferenci v Moskvě citoval někdejšího indického vůdce Mahátmu Gándhího a zakladatele slavné americké automobilky Henryho Forda.

"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak vyhrajete," použil Charr výrok Gándhího před moskevským duelem, do které vstoupí jako outsider navzdory tomu, že všech 21 dosavadních zápasů mezi profesionály vyhrál.

V tak důležitém souboji se však představí poprvé. Vybavil se do něj i dalším mottem. "Většina lidí se dostane kupředu v době, kdy ostatní mrhají svým časem," citoval Forda boxer s přezdívkou Kolos z Kolína. Kličkovi slíbil velký boj.

Jednačtyřicetiletého Ukrajince k žádnému velkému řečnění nestrhl. "Manuel patří k nové generaci, jako mistr světa ho nesmím podcenit. Je silný a agresivní," řekl Kličko, který prohrál jen dva z 46 zápasů v kariéře. Od roku 2003 si drží neporazitelnost.

Sobotní duel může být pro staršího z bratrů Kličkových poslední, protože se chystá na politickou dráhu. Příští měsíc povede svou Ukrajinskou demokratickou alianci za reformy do parlamentních voleb.

reklama