reklama

Bauer v tréninku přidal: už má jen den a půl volna

Lukáš Bauer si před začátkem sezony převzal nové BMW X3 Lukáš Bauer si před začátkem sezony převzal nové BMW X3 autor: Radek Pecák
V únoru se hodlá Bauer rozhodnout, zda si nevykouší Vasův běh

Praha - Tentokrát bez svého letitého soupeře Reného Sommefelda, ale s dalšími členy běžecké německé reprezentace absolvoval většinu letní přípravy elitní běžec na lyžích Lukáš Bauer.

"Je to trochu jiný typ přípravy než jakou jsem absolvoval v posledních letech pod trenérem Petráskem," svěřil se Bauer před odjezdem na reprezentační soustředění na ledovci v Rakousku. Tam odjede již ve svém novém BMW X3, které převzal od českého zastoupení mnichovské automobilky.

Český model přípravy spočívá v tom, že se vždy tři dny v kuse trénuje a pak je den volna, během přípravy, jejíž rozpis mu dělal německý trenér Janko Neuder v německém Oberwisenthalu, se trénuje pět dní vcelku a pak teprve následuje den volna. "I když ten třetí se trénuje jenom půlden, takže celkem jsem letos v každém ze šesti dní přidal půl dne tréninku navíc, oproti minulosti," spočítal Bauer.

Čtěte také:

Bauerův rival Veerpalu dostal tříletý trest za doping
Legendární lyžař Myllylä zemřel v 41 letech

Hlavní výhodou letošního modelu přípravy bylo pro Lukáše Bauera to, že do Oberwiesenthalu, kde je mimochodem podstatně lepší zázemí než kdekoli v Česku, to má z domova jen pět kilometrů. Navíc ho to nestálo ani korunu.

Podívejte se, jak Boží Dar přivítal bronzového Lukáše Bauera Podívejte se, jak Boží Dar přivítal bronzového Lukáše Bauera Prohlédněte zde

Podle Bauera Němci o trochu méně než Češi běhají na suchu, o trochu více naopak jezdí na kolečkových lyžích. "Také jsem se letos více soustředil na posílení paží, kvůli soupaži, ale kulturista se ze mě opravdu nestal," tvrdí s úsměvem Bauer.

Hlavním cílem pro Bauera bude letos jednoznačně Tour de Ski a následně dobré umístění v celkovém pořadí Světového poháru. "Proto po závodě v Davosu odjedu na pět dní do nadmořské výšky přes tři tisíce metrů, pak se o Vánocích zúčastním sprintu v Karlových Varech a pak už se přemístím do Oberhofu na začátek Tour de Ski.

Lukáš Bauer na trati SP v Gallivare Lukáš Bauer ve svém živlu: na běžecké trati. Foto: Reuters

V Česku ho v nadcházející sezoně uvidí diváci ještě v únoru pri závodě světového poháru v Novém Městě.

"V tu dobu se také budu rozhodovat, zda dosavadní výsledky dávají naději na dobré umístění v celkové klasifikaci světového poháru, a zda tedy budu pokračovat v turné po závodech nebo zda si nevyzkouším Vasův běh. To mě celkem láká a letos, když není olympiáda ani mistrovství světa, je na to celkem  dobrá příležitost," řekl poněkud překvapivě Bauer. Podobně to prý letos chystá řada předních běžců, včetně třeba Northuga.

To, zda po skončení kariéry brzy po olympiádě v Soči, což již ohlásil dříve, nechce pokračovat v kariéře v seriálu dálkových běhů, zatím nechce řešit. "Je to příliš daleko, možná pak ještě rok budu běhat "svěťák", možná budu pokračovat ve studiu, možná, pokud budu mít dobrou nabídku, již nastoupím do nějakého zaměstnání," řekl Aktuálně.cz.  

reklama