Bauer začal SP skvěle, v Norsku dojel druhý

rou
24. 11. 2007 14:30
Český běžec na lyžích nestačil jen na Němce Teichmanna
Stupně vítězů po prvním distančním závodě Světového poháru běžců na lyžích: Vítěz Axel Teichmann (uprostřed), vlevo druhý Lukáš Bauer, třetí skončil Švéd Anders Södergren. | Foto: Reuters

Beitostölen - Český běžec na lyžích Lukáš Bauer skončil v prvním distančním závodě nové sezony Světového poháru druhý. V norském Beitostölenu zaostal na trati 15 km volnou technikou za prvním Němcem Axelem Teichmannem o 6,3 vteřiny.

Třicetiletý stříbrný olympijský medailista z Turína se vrátil po zdravotních komplikacích skvěle.

Doba bez Neumannové: Muži a pořadatelský boom - čtěte ZDE

Na patnáctikilometrové trati se od začátku držel na čele závodu. Po pěti kilometrech byl čtvrtý, ve druhé třetině trati už byl druhý se ztrátou jedné vteřiny na Teichmanna, tři kilometry před cílem dokonce vedl.

Ale Němec po pomalejším rozjezdu stále zrychloval a první příčku si nakonec vzít nenechal. Třetí dojel o dalších sedm vteřin později Švéd Södergren.

V závodě žen na 10 km triumfovala Norka Marit Björgenová před krajankou Skofterudovou a Švédkou Kallaovou, nejlepší Češka Helena Erbenová skončila na bodované 22. pozici.

Muži 15 km volně:
1. Teichmann (Něm.) 36:31,1 min., 2. Bauer (ČR) -6,3, 3. Södergren (Švéd.) -13,3, 4. Sommerfeldt (Něm.) -15,4, 5. Björndalen (Nor.) -19,1, 6. Livers (Švýc.) -32,9, 7. Gjerdalen (Nor.) -35,3, 8. Angerer (Něm.) -35,5... ...32. Šperl -1:17,9, 53. Kožíšek -1:45,2, 54. Magál -1:48,0, 62. Horyna (všichni ČR) -2:16,3.
Ženy 10 km volně: 1. Björgenová 26:16,3 min., 2. Skofterudová (obě Nor.) -20,3, 3. Kallaová (Švéd.) -21,3, 4. Ševčenková (Ukr.) -29,2, 5. Follisová (It.) - 31,6, 6. Jacobsenová (Nor.) -35,4, 7. Kowalczyková (Pol.) -41,4, 8. Roponenová (Fin.) -48,9... 22. Erbenová -1:35,6, 45. Nývltová -2:31,8, 56. Hájková (všechny ČR) -3:09,6.