reklama

Baumrtová byla na 50 m znak čtrnáctá, Ledecká čtvrtý titul nemá

Fu Jüan-chuej na MS 2017 Fu Jüan-chuej na MS 2017 autor: Reuters
Česká plavkyně Simona Baumrtová skončila na mistrovství světa v závodě na 50 metrů znak čtrnáctá

Budapešť - Česká plavkyně Simona Baumrtová skončila na mistrovství světa v závodě na 50 metrů znak čtrnáctá. V semifinále zaplavala čas 28,03, což bylo o dvanáct setin rychlejší než v dopoledních rozplavbách.

K dalšímu postupu do finále ale měla sedmá žena z dvojnásobné trati daleko, dělilo ji od něj 43 setin sekundy. První porážku po třech titulech v Budapešti zažila Američanka Katie Ledecká, na kraulařské dvoustovce se dělila o stříbro.

Video: Phelps závodil se žralokem bílým, virtuální souboj prohrál. Podívejte se Video: Phelps závodil se žralokem bílým, virtuální souboj prohrál. Podívejte se Čtěte zde

Baumrtová do semifinále postupovala patnáctým časem. Výkon i pozici vylepšila a zaostala o 14 setin za vlastním českým rekordem, který zaplavala před měsícem v Římě. Aby měla šanci na postup, musela by si osobní rekord vylepšit o tři desetiny.

Ledecké se nevydařil útok na šest zlatých medailí z jednoho šampionátu. Na kraulařské dvoustovce obracela do závěrečné padesátky o setinu za Australankou Emmou McKeonovou, se kterou se nakonec ve shodném čase podělila o stříbro.

Obě v posledním bazénu předstihla osmadvacetiletá Italka Federica Pellegriniová, která v této disciplíně získává medaile na MS od roku 2005. Dnešní titul přidala ke zlatům z let 2009 a 2011.

Vodní panny, chvostoskoci a milovníci mokrých dálek. To je první týden světového šampionátu plavců Vodní panny, chvostoskoci a milovníci mokrých dálek. To je první týden světového šampionátu plavců Prohlédněte zde

O světový rekord se na závěr programu postarala smíšená štafeta USA v polohovém závodu na 4×100 metrů. Ryan Murphy, Kevin Cordes, Kelsi Worrellová a Mallory Comerfordová dosáhli času 3:40,28.

reklama